wordt de norm voor chlorofyl - 10 ^g/l - ge haald. Door het Markiezaat te omkaden kan echter een redelijke situatie worden bereikt. Met omkading zal de belasting met toxische stoffen op het Markiezaat gering zijn; de chlorofylgehalten kunnen nog verlaagd worden door de afvoer van neerslag te beperken en waterplantvegetatie te stimuleren. Bij de scenario's voor natuurbehoud en recreatie kan het Markiezaat een belangrijk vogelgebied worden. Zonder omkading zal de belasting aan toxische stoffen hoog zijn, evenals de kans op algenconcentraties, waardoor de kans op het voorkomen van waterplanten vegetatie gering wordt. Het verstedelijkings- scenario biedt aan 2000 oeverrecreanten recreatiemogelijkheden rondom de Molen plaat. Het recreatiescenario biedt in een om- kaad Markiezaat plaats aan 20 000 oever recreanten, boten en verblijfsrecreanten. Het aantal oeverrecreanten vermindert bij achterwege blijven van de omkading in belangrijke mate, juist vanwege het ontbreken van de omkading. De woningbouw die wordt voorzien in het ver- stedelijkingsscenario kan in 1981 aanvangen, wanneer de omkading gesloten wordt. Laat men de omkading achterwege, dan wordt pas in 1985 een min of meer vast peil op het Markiezaat gerealiseerd. Naar schatting kunnen dan tussen 1985 en 1990 nog 2000 woningen in het Markiezaat en 700 woningen in de Augustapolder worden gebouwd. Tabel IV geeft een samenvattende vergelijking van de varianten. gemaal erfbeplanting struik/boomgroep Srit&ftï' struiken o bomenrij dubbele rij bomen tbebouwing/boerderij kade/wal riet/water boomgaard overwegend bouwland '■■'"."I dijk verharde weg waterloop lï: .1 grasland 84

Driemaandelijks bericht Deltawerken | 1977 | | pagina 30