Vorderingen 1 juli - 1 oktober 1977 A. De werken van het Deltaplan Volkerak Geleidedammen, voorhavens, toeleidingsgeulen en stortebed- den voor de inlaatsluis en de jachtensluis in de Volkerakdam Op 15 september 1977 is het werk opgeleverd. In de verslag periode zijn nog enige werk zaamheden uitgevoerd, zoals het afwerken en inzaaien van de kleitaluds. In de onderhoudsperiode van 6 maanden die nu volgt, moeten nog werkzaamheden worden uit gevoerd op staat van meer werk. Brouwershavense Gat Bouw van de doorlaatsluis Men is begonnen met het aan brengen van het bedieningsme chanisme voc r de schuiven van de doorlaatsluis. Tevens zijn twee onderhoudsschuiven en een reserve-hoofdschuif geplaatst. Eind augustus was het heiwerk voor de stroomgeleidingsscher- men aan de Grevelingenmeer- zijde gereed. Het baggerwerk van de geulen aan de oost- en westzijde van de Brouwersdam is voltooid. De uit komende specie is gebruikt vooi een zandsuppletie aan de west kust van Goeree. Aan de westzijde van de Brou wersdam wordt tussen N.A.P. 0,40 m en - 8 m een bezinkinc aangebracht op de damkoppen. In de constructie van het storte- bed tussen de geleidingsscher- men aan de Grevelingenmeer- zijde moet een verandering wor den aangebracht, in verband me een later uit te voeren ontgron- dingsproef. De asfaltwerken zijn voltooid. Begonnen is met het aanbrengen van de kleibekledinc op de bermen en de taluds. Philipsdam Werkeiland en bouwput Op 9 augustus werd de ringdijk van het werkeiland op de Plaat van de Vliet gesloten. Het was een zandsluiting. Een cutterzui- 110

Driemaandelijks bericht Deltawerken | 1977 | | pagina 56