m\ de waterschappen in Zuid-Holland, die veelal verantwoordelijk zijn voor de uitvoering van de werken op grond van de Deltawet, bij het op stellen van de ontwerpen voor de versterkingen incidenteel overleg gepleegd met de vele in stanties die de verschillende belangen beharti gen. Daarbij deed zich het probleem voor, dat deze belangen nog niet altijd waren geïnventari seerd. Langzamerhand begon echter de gedachte te groeien, dat voor de bevordering van de unifor miteit bij de dijkversterkingsplannen in deze provincie een formeel kader zou moeten wor den geschapen. Daarom namen Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland het initiatief een en an der formeel te structureren, en in april 1975 kwam het tot instelling van een Coördinatiecom missie Dijkverzwaring. Deze commissie zou tot taak krijgen het ontwerpen van de dijkverster kingsplannen te begeleiden, en zo mogelijk de problemen die het gevolg waren van tegenstri - dige belangen tot een oplossing te brengen. D commissie heeft een adviserende taak, zowel ten behoeve van het college van Gedeputeerd i Staten als van de waterschapsbesturen. In eerste instantie beperkte het werkgebied va i de commissie zich tot de waterkeringen in de Alblasserwaard en de Krimpenerwaard. Find 1976 werd besloten alle versterkingen van de waterkeringen in Zuid-Holland in de commiss a te behandelen. In deze commissie zijn vertegenwoordigd: de Rijkswaterstaat, de Provinciale Waterstaat, de Provinciale Planologische Dienst, de Landin richting, de Natuurbescherming, de Monume 1- tenzorg, de Stichting 'Het Zuidhollands Land schap', de Stichting 'Natuur en Milieu' en de Stichting Centrum Milieubeheer. Aan het be- 182

Driemaandelijks bericht Deltawerken | 1978 | | pagina 16