Sm sc -Idebrug sterker afnemen dan die in de zuide lijk hoofdgeul. In versterkte mate vindt men dit ffect terug in de raai Stavenisse-Ouwer- ke De stroomsnelheden aan de ingang van de tak Ceeten, Mastgat, Zijpe, nemen sterk af, maar in i raai Yerseke-Gorishoek, de ingang tot de kot van de Oosterschelde, is dit in veel minde re ate het geval. Ve ideringen onder stormomstandigheden Bij orm uit westelijke richtingen zal er als ge- vo van het windveld boven de Noordzee over he gemeen een verhoging van de waterstand op den in de mond van de Oosterschelde. Dat no nt men de stormopzet. In de huidige situ- ati ringt deze stormopzet samen met het getij on hinderd het Oosterscheldebekken binnen. Na t de stormvloedkering zal zijn voltooid, komt daar verandering in. Daarvoor zijn twee oorzaken aan te wijzen. Ten eerste zullen de stormvloedstanden die in de mond van de Oos terschelde optreden door de plaatselijke profiel vernauwing van de open stormvloedkering in hoogte worden gereduceerd. In de tweede plaats zal het beheer van de stormvloedkering erop gericht zijn hoge waterstanden op het Oos terscheldebekken te vermijden, dus als men ho ge stormvloedstanden verwacht zal de storm vloedkering worden gesloten. In de huidige situatie gelden overschrijdingsfre- quentielijnen voor verschillende plaatsen langs de Oosterschelde. Als voorbeeld is in figuur 9 de overschrijdingsfrequentielijn voor Burgh- sluis gegeven. Deze figuur laat de relatie zien tus sen de waterstand en de kans op het aantal ma len per jaar dat hij wordt overschreden. De open stormvloedkering in de mond van de Oos- 289

Driemaandelijks bericht Deltawerken | 1978 | | pagina 15