43. afwatering Oudeland van Oude Tonge 44. afwatering Krammerse Polders 45. afwatering Aymon Louisepolders 46. afwatering Sluisse of Galathese Haven 47. afwatering Oudeland (Ooltgensplaat) 48. afwatering Roosendaalsche en Steen- bergsche Vliet 49. afwatering Mark en Dintel 50. afwatering Hoogerwaardpolder nantie vormen een aspect waarmee rekening moet worden gehouden. Met behulp van een voorlopige, vereenvoudig de probleembenadering is getracht enig inzicht te verkrijgen in de capaciteitsverandering bij de ze gemalen. In onderstaande tabel is aangege ven hoe volgens deze methode de gemalen bij een bepaalde buitenwaterstand worden inge deeld in de categorieën voldoende, grensgeval en onvoldoende. De waterstand in de eerste ko lom (N.A.P. 0,50 m) is de maximum water stand waarmee in het vroegere Deltaplan werd gerekend. In totaal zijn 6 gemalen in de beoordeling be trokken. Zonder nog veel waarde toe te kennen aan de absolute juistheid van de genoemde beoorde ling, kan toch een bepaalde tendens worden ge signaleerd. waterstand t.o.v. N.A.P. Waterschap Flakkee Waterschap Flakkee Waterschap Flakkee Waterschap Flakkee Waterschap Flakkee Hoogheemraadschap van de Roosendaalsche 6 n Steenbergsche Vliet Heemraadschap van de Mark en Dintel Waterschap de Hoogerwaardpolder Bij een vaste buiten waterstand van N.A.P. 2,00 m voldoet in deze opzet geen enkel gemaa meer aan de normcapaciteit. Duidelijkheidshal ve wordt hierbij nadrukkelijk gesteld dat hieruit nog geen aanpassingsnoodzaak blijkt. Daarvoc r moet namelijk op z'n minst ook de frequentie e duur van voorkomen van de buitenwaterstan den in de beschouwing worden getrokken. Uit het voorgaande blijkt wel, dat de Deltawer ken - naast een goede regeling van veiligheid en milieu - nog een aantal effecten teweegbrer - gen die speciale zorg behoeven. Met de aanpas sing van waterstaatswerken wordt thans goede voortgang gemaakt, en de verwachting bestaat dat gelijk met het gereedkomen van de grote Deltawerken ook de waterstaatkundige toe stand op adequate wijze zal zijn geregeld. categorie 0,50 1,00 1,50 2,00 2,50 3,00 voldoende 4 2 2 --- grensgeval 1 3 1 2 2 onvoldoende 1 1 3 4 4 6 320

Driemaandelijks bericht Deltawerken | 1978 | | pagina 46