Vorderingen 1 april—1 juli 1978. A. De werken van het Deltaplan Doorlaatsluis, vissluis en voet gangerstunnel in de Brou- wersdam Er werd verder gewerkt aan de elektrische installatie voor de doorlaatsluis; ook werd een begin gemaakt met het aan brengen van een elektrische installatie voor de vissluis. De grondwerken voor en in ver band met de sluis zijn op 1 juni 1978 definitief opgeleverd. Philipsdam De wegen op het werkeiland werden afgewerkt met een zand/cementstabilisatie. Daar mee was het werkeiland vol tooid. Het werd op 1 juni opge leverd en goedgekeurd. Inmiddels is men begonnen met de aanvoer van klei, af komstig uit de verbetering van de Dordtse Kil; deze klei wordt voorlopig in depot opgesla gen, om later te worden ver werkt bij de uitvoering van de Philipsdam. Alle liggers voor de bovenbouw van de hulp brug tussen het werkeiland en Bruinisse zijn aangebracht. Nu wordt de brug gesteld en afge werkt. Vóór de bouwvakvakan tie zal de brug nog worden voorzien van een asfaltlaag. Stormvloedkering In de afgelopen periode werd 300000 m2 blokkenmat ge legd, voornamelijk in de stroomgeul Schaar van Rog- genplaat. Dit werk is daar nu gereed. Er wordt nu verder ge werkt aan het leggen van blok- kenmatten in de stroomgeul Hammen. In de Roompot daarentegen werd bodembescherming op geruimd. Een rotsbaggermo len ruimde bezinkingen en be- stortingen op, die wel pasten in het plan van volledige af sluiting van de Oosterschelde, maar die nu in het tracé liggen van een sleuf die gegraven gaat worden voor de funde ring van de pijlers van de stormvloedkering. De Room pot is nu 'schoon'; in de Ham men en de Schaar wordt nog verder gegaan met het oprui- mingswerk. Meteen speciaal daarvoor ontworpen knipap- paraat, beschreven in Bericht 81 (augustus 1977), werden inde Hammen de steenasfaltmatten op de grens van het op te rui men gedeelte doorgeknipt. De bouwput voor de pijlers werd geheel op diepte ge bracht. Op 9 mei werd de ring dijk om de bouwput gesloten. Het werkterrein voor de beton- centrale is klaar, evenals de nabijgelegen werkhaven. Alle 320 bronnen voor de bronbemaling van de bouwput zijn nu aangebracht, evenals de ringleiding en de afvoeren. Ook de pompen werden opge steld. Er is een energiecentrale in aanbouw voor de bronbema ling, de betonfabriek en de werkzaamheden in de bouw put. Het gedeelte dat nodig is voor de bronbemaling is klaar, en heeft al onder volledige be lasting proefgedraaid. Over de opbouw van de hulp brug tussen het bouwdok en het eiland Schouwen kan het volgende worden medege deeld: De funderingspalen werden in de afgelopen maan den geboord en daarna op diepte geheid. Men is thans bezig met het monteren en at lassen van de paalframes waar de opleggingen van de hulp brug op komen. Tegelijkertijd worden de brugoverspannin- gen gefabriceerd en voorge- monteerd. Aan de Schouwense kant is de brugaanzet nagenoeg gereeiI. De aanleg van de buitenhave n Neeltje Jans heeft vertraging ondervonden van het slechte weer. Toch wordt verwacht e at de aansluiting van de brug o j de buitenhaven nog op tijd ga- reed zal zijn. De grondonderzoekponton heeft in de verslagperiode v< r- scheidene boringen, sonder n- gen en dichtheidsmetingen uitgevoerd in de Schaar, de Hammen en de Roompot. Bodembescherming De 'Jan Heymans' heeft op t e oevers van Nieuw-Noord-Bf veland en de Scherpenissep al- der ongeveer 74.000 m2 oev :r- bescherming van steenasfa mat aangebracht. 326

Driemaandelijks bericht Deltawerken | 1978 | | pagina 52