aitelijke constateringen worden gerelateerd aan e in een eerderstadium opgestelde prognoses; atuurlijk worden met name de afwijkingen ge- gnaleerd. Opbasis van deze signalering worden e consequenties van de afwijkingen nagegaan n worden zonodig bijsturende maatregelen ge- offen. Bovendien worden maandelijks de kos- enprognoses van alle nog niet in uitvoering enomen werkonderdelen bijgesteld; en wel op asis van wijzigingen in het ontwerp. Naar aan- eiding van de geconstateerde over-, onder- chrijdingen worden, indien noodzakelijk, wijzi- ingen doorgevoerd. enslotte maakt men ieder halfjaar een comple- e en gedetailleerde raming van het totale ont- verp. Dat is een nogal grootscheepse operatie, naarze is noodzakelijk, gezien defrequente en oms ingrijpende wijzigingen die het ontwerp an tijd tot tijd ondergaat. Naar aanleiding van econstateerde afwijkingen ten opzichte van de orige raming vinden zonodig aanpassingen an het ontwerp plaats, terwijl ook bij de onder- elen die geen afwijkingen in de raming te zien even, nog eens wordt bezien of er geen goed- opere alternatieven zijn. j de halfjaarlijkse berekening wordt per werk- nderdeel uitgegaan van wat op dat moment ekend is aangaande de hoeveelheden, presta- es en prijzen van materieel, de rente- en af- chrijvingspercentages, de onderhouds- en reparatiekosten, de bureaukosten, en zo meer. De kostenbewaking van het onderzoek voor de stormvloedkering wijkt enigszins af van het bo- venschetste beeld. Voor de bewaking van de uitvoeringskosten beschikt de projectorganisa tie over een groep kostprijsdeskundigen, die ge specialiseerd zijn in het ramen van de kosten van civieltechnische werken. Kostenramingen voor research kunnen echter alleen maar wor den opgezet en bewaakt door de onderzoekers zelf. Dit is het gevolg van het geavanceerde en soms grensverleggende karakter van een deel van de onderzoekingen. Daarom wordt de kosten bewaking van het onderzoek grotendeels uitge voerd door de projectleiders van de onderzoek projecten zelf. Zij stellen vóór de start van een onderzoekpro ject een raming op, en passen die maandelijks aan de gewijzigde inzichten aan. Het hiervoor beschrevene heeft alleen betrek king op de projectfasen: onderzoek, ontwerp en voorbereiding van uitvoering. Bij de laatste fa se, de uitvoering, ligt de dagelijkse leiding en verantwoordelijkheid bij de desbetreffende di rectie zelf, zoals dat overigens bij de Rijkswater staat gebruikelijk is. Dat wil zeggen dat de uit voering van de natte werken geschiedt onder leiding van de Deltadienst, die van de betonwer ken onder leiding van de directie Sluizen en Stu- Niveau groep Informatie over Type plan Begeleidingsgroep Stuurgroep Projectgroep Projectbureaus Werkgroepen grote lijnen relaties tussen bestekken bestekken besteksonderdelen overall-plan projectplan projectbureau plan deelprojectplan MILJOEN GULDENS 500 1974t/m1977 78 79 80 81 82 83 84 85 339

Driemaandelijks bericht Deltawerken | 1979 | | pagina 13