Het is echter wel belangrijk er rekening mee te houden bij het inlaten van kustwater in het Gre- velingenmeer via de sluis in de Brouwersdam. De diversiteit van de levensgemeenschap is in het kustwater wat lager dan in de Oosterschelde als gevolg van grotere instabiliteit, lagere hel derheid en lagere temperatuur. De Oosterschel de fungeert bijvoorbeeld als kinderkamer voor soorten als schol en tong, die voor de kust hun paaigebieden hebben. Gedurende de hoge afvoeren van de Rijn in het voorjaar van 1978 zijn een aantal metingen uit gevoerd langs de kust. Hierdoor kan een beter inzicht worden verkregen in de verspreiding van het Rijnwateren de indringing ervan in de Oosterschelde. Het verloop van hetchloridege- halte langs de kust wordt sinds enkele jaren gevolgd door middel van dagelijkse monster namen bij hoog-en laagwater op een aantal plaatsen vanaf het strand. Met behulp van deze waarnemingen kan langs statistische weg een verband gevonden worden tussen het chloride gehalte en de verschillende factoren die het beïnvloeden. Er is inmiddels permanent regis trerende meetapparatuur geïnstalleerd ineen aantal lokaties voorde kust. De gezamenlijke oppervlakte van de polders die rechtstreeks op het Veerse Meer lozen bedraagt bijna 16 000 ha, de oppervlakte van de buiten dijkse gebieden niet inbegrepen. Ongeveer 15 200 ha wordt bemalen; de overige gebieden zo'n 750 ha, lozen via uitwateringssluizen. Sinds 1961 kent het Veerse Meer een waterhuis houdkundig systeem van ontvangen, bufferen en spuien. Dat wil zeggen, het water van de om liggende belastingsbronnen, inclusief neerslag, wordt continu ontvangen, in variërende hoe-

Driemaandelijks bericht Deltawerken | 1979 | | pagina 38