de duintjes, duinmeertjes en vochtige duinval leien gecreëerd, die zich na verloop van tijd zul len kunnen ontwikkelen tot waardevolle milieu typen. De meertjes verschillen onderling in aan leg en wel zo dat er in de toekomst verschillen zullen ontstaan in vegetatie en fauna, waardoor ze voor de recreanten aantrekkelijk zullen zijn om naar te kijken. De vormgeving van de meer tjes is erop gericht dat er geen uitnodigende werking van uitgaat om te water te gaan. De beide oostelijke en thans nog zoute meertjes zijn gevormd door aanpassing van een voor heen uit een zandwinplaats voortgekomen vrij diep duinmeer, dat zeer in trek was bij baders en zwemmers. Dit meer kon niet in die vorm ge handhaafd worden omdat het geleidelijk zou verzoeten en bezwaren zou kunnen gaan op leveren voor de volksgezondheid. Ge bruikmakend van de verschillen die door ver stuiving zullen ontstaan zal in dit gebied na ver loop van tijd een padennet kunnen worden aan gelegd. Hierbij kunnen de tengevolge van het recreatieve gebruik reeds ontstane paden een belangrijke rol spelen. Om het verschil in functie tussen de oeverstrook en het centrale gebied te benadrukken zijn tus sen de oeverstrook en het centrale gebied 5 m hoge kunstmatige duinregels opgebouwd. Het is de bedoeling om de uiteindelijke vorm van de duinen deels te laten ontstaan door beheerste verstuiving, deels door het plaatsen van stuif- schermen, helm en struiken. Parallel aan de oostelijke ontsluitingsweg is eveneens een duinregel aangelegd, zodat deze weg doorloopt tussen bestaande en nieuwe duinen, hetgeen bevorderlijk zal zijn voor de rust in het midden gebied.

Driemaandelijks bericht Deltawerken | 1979 | | pagina 44