Voorlichting op de Deltawerken "WBr Zuid West tg Nederland De Deltawerken hebben nooit te klagen gehad over gebrek aan belangstelling van de zijde van het publiek. Niet alleen technisch geschoolden, ook volstrekte leken, en daaronder opvallend veel kinderen, hebben in de loop der jaren van hun interesse getuigd. Wel ver was het er van daan dat alleen de bewoners van de streek waar de Deltawerken zich voltrekken zich ervoor zou den interesseren; uit heel het land, en van hein de en ver uit het buitenland kwamen bezoekers en werd om informatie gevraagd. De Deltawer ken spreken kennelijktot ieders verbeelding. Ze hebben, hoe je ze ook benadert, iets groots, als technische prestatie, als reuze-project, als struc turele ingreep in het zuidwesten van Nederland. Het zou overigens wel eens kunnen zijn dat de belangstelling in de loop der jaren enigszins van karakter veranderd is. In 1957 lag de ramp van 1953 nog vers in het geheugen; we waren nog in de periode van de nationale wederopbouw. Het Deltaplan maakte toen indruk als nationale krachtsinspanning, het kan voor sommigen iets hebben gesymboliseerd van oud-vaderlandse deugd, die het er niet bij laat zitten. Later is de waardering weifelender geworden. Een deel van de openbare mening begon zich te verzet ten tegen de rigoureuze milieu-verandering die de totale uitvoering van het plan tot gevolg zou hebben, en wist aan dit verzet stem te geven Een bezoek aan het Informa tie-centrum op het Damvak Geul begint met een bustocht vanaf Schouwen, via de hulp brug naar het tentoonstellings gebouw Interieur van de tentoonstelling in het Informatiecentrum Stormvloedkering, open sinds 24 juli 1979 539

Driemaandelijks bericht Deltawerken | 1979 | | pagina 51