nog binnen het profiel worden gebracht. Het werk is gestart op 4 juni. Stormvloedkering In de Hammen werd verderge gaan met het opruimen van oude bodembeschermingen. In de Roompot en de hammen werden blokkenmatten ge legd. In de Roompot kwam de 'Jan Heymans' klaar met het leggen van een 24 cm dikke asfaltmastieklaag als onder deel van het stortbed voor de stormvloedkering. Nadat de bouwput voor de pij lers was drooggelegd, werd het slib eruit verwijderd. Tege lijk kwam het zandbedrijf op gang. Met behulp van sera- pers, dumpers en bulldozers werd de bodem van de com partimenten uitgediept, van het vrijkomende zand werden delingsdijken gebouwd. Op de taluds van de delingsdijken werd waterdicht membraan aangebracht, met als bescher mende bovenlaag zand en zand asfalt. Op de overige ta luds werden fosforslakken aan gebracht, een en ander omdat de bouwput lateronderwater zou worden gezet. Nog voor de bouwvakantie kwam één van de vier compar timenten geheel klaar. Daar werd begonnen met de con structie van de pijlers. Het werk vordert overeenkomstig de planning. In de Roompot is een begin ge maakt met het heien van an- kerpalen. Van de 59 palen in de drie sluitgaten zullenerditjaar 47 worden aangebracht. In een aantal havens vindt onder- houdsbaggerwerk plaats: in enige werkhavens wordt de havenaccommodatie uitge breid. Het baggerwerk in de werkhavens Schelphoek, Burghsluis en Neeltje Jans is gereedgekomen. Begin april is een aanvang ge maakt met de aanleg van drie havendammen voor de sluis Noordland, twee aan de Noordzeezijde, en één aan de kant van de Oosterschelde. Er werden mijnsteenkaden uitge reden en zand gespoten in de havendammen aan de Noord zeezijde. Het zand werd ge wonnen in de te verdiepen ge deelten van de havens. De ene dam is thans geheel be schermd met kraagstukken en zandasfalt, van de andere is het onderwatertalud over een lengte van 375 m beschermd met steenasfaltmatten, aange bracht door de 'Jan Heymans'. Aan de Oosterscheldezijde is de havendam gekomen tot een hoogte van N.A.P.-1,5 m. Aan het einde van dit jaar moet het werk gereed zijn. verantwoording van de foto's Aerophoto Schiphol 492 Ben Seelt 532, 537 Rijkswaterstaat Reprografie 522 Rijkswaterstaat Studio 508, 540 546

Driemaandelijks bericht Deltawerken | 1979 | | pagina 58