Een hydro-meteo-informatie- systeem voor de Ooster- schelde: het project HISTOS Bij de uitvoering van de werken in de Ooster- schelde zal er behoefte bestaan aan een grote verscheidenheid van informatie op hydraulisch en meteorologisch gebied. Gegevens zullen moeten binnenkomen zowel uit het Ooster- scheldebekken zelf, als uit andere gebieden voor zover ze invloed hebben op het bekken of op de civieltechnische constructies die er wor den uitgevoerd. Met het opzetten van het pro ject HISTOS - de afkorting staat min of meer voor: Hydro-meteo Informatie Systeem Ooster- schelde - beoogt men de inwinning van deze in formatie te coördineren en de doorvoer ervan naar de verschillende gebruikers te verzorgen. Het gaat daarbij in eerste aanleg om de werk- baarheidsverwachting en -bewaking, zowel voor de bouw van de stormvloedkering als voor de bouw van de compartimenteringsdammen. Verder wordt informatie verzameld voor de stu die van de waterbeweging in mond en bekken van de Oosterschelde; dit in nauwe relatie met de verkenning en de bewaking van het milieu. Hiertoe worden min of meer permanente voor zieningen gerealiseerd voor het meten, overdra gen en verwerken van hydro-meteo-informatie. Als de bestaande meetmethoden en instrumen ten niet aan de vraagstellingen kunnen voldoen, zullen er nieuwe ontwikkeld worden. De Hydro-Meteo Dienst heeft tot taak om op operationele basis prognoses te verstrekken ten behoeve van de uitvoering van de werken. Zij maakt daartoe onder meer gebruik van het eer dergenoemde informatiesysteem en van me- thematische modellen. Verder wordt er een on derhoudsdienst opgericht voor de apparatuur. Doelstellingen De uitvoering van de Oosterscheldewerken 493

Driemaandelijks bericht Deltawerken | 1979 | | pagina 5