Vorderingen in de periode 1 oktober 1979- 1 januari 1980 A. De werken van het Deltaplan Beplantingen De in de vorige verslagperiode vermelde ontwateringswerk zaamheden hadden een zeer gunstig effect. De doorlatend- heid van de grond is echter toch vrij slecht, zodat het water maar zeer langzaam doorzakt naar de drains. Daarom zullen de nog in te planten oppervlak ken pas in het voorjaar worden afgewerkt, om structuurbederf te voorkomen. De struiken die in het plantsei zoen 1978-1979 in kwekerij- verband waren opgezet, zijn gedeeltelijk gerooid en inge- <uild. Ze zullen nu zo spoedig nogelijk op de meest doorla- ende gronden worden inge plant. De bomen zullen ook pas in het voorjaar van 1980 worden geplant, mede omdat door schaarste aan grauwe abeel hiervoor in de plaats eik en iep zijn aangevoerd. Deze aatste soorten zijn gevoelig voor natte grond. Aan de west- ijde van het schutsluizencom- plex zal een terrein van 2,5 ha worden ingeplant met bomen, liertoe dient met de aanne- ner een wijzigingsovereen- omst te worden gesloten. 'hilipsdam tamvak Plaat van de Vliet, mkading van het bufferbek en en havendammen van de ostelijke voorhaven i de verslagperiode zijn het amvak en de omkading van at lage bekken verder afge- erkt, zodat het gehele werk p 14 december 1979 ver vroegd kon worden opgele verd. Een uitzondering daarop vormt nog de aanleg van een kleidepot van 120 000 m3 in houd. Het Rijk heeft namelijk klei ter beschikking gesteld die wordt gewonnen bij de verbre ding van het Amsterdam- Opbouw van de pijlerschacht in het bouwdok Schaar Rijnkanaal. Deze specie is thans voor de helft aange voerd op het werkeiland. Krammersluizen Voortgegaan werd met de aan leg van werkwegen in de bouwput, en met ander grond-

Driemaandelijks bericht Deltawerken | 1980 | | pagina 55