Aan de bouw van de stormvloedkering in de Oosterschelde nemen van Rijkswaterstaatszijde de directie Sluizen en Stuwen, de directie Brug gen en de Deltadienst deel; anderzijds is er een grote aannemerscombinatie bij betrokken. Om goede coördinatie, bewaking en bijsturing van alle activiteiten in dit samenwerkingsverband mogelijk te maken, is het hanteren van plan ningsmiddelen onontbeerlijk. Daarbij worden twee methoden gebruikt, één gericht op de activiteiten in de voorbereidende fase - studie, ontwerp, besteksgereedmaken en machtigingsprocedures - en één gericht op de uitvoering van de werkzaamheden in en nabij de as van de te bouwen stormvloedkering. De eerste methode is gebaseerd op netwerkplan ning. Dit is een planningstechniek waarmee be rekend kan worden op welke tijdstippen de ver schillende deelactiviteiten kunnen en moeten beginnen. Uit de netwerken worden balken- schema's afgeleid, waarin van elke deelactiviteit de tijdstippen van begin en einde zijn weerge geven. Deze balkenschema's worden gebruikt om over de voortgang van de activiteiten te rap porteren. In Bericht 87 (februari 1979) is de gang van zaken bij die voortgangsrapportage in de bijdrage 'Het project Stormvloedkering Ooster schelde, organisatie en werkwijze' kort weerge geven. De tweede planningsmethode heeft betrekking op de uitvoering van werkzaamheden in de sluitgaten. De planning van deze werkzaam heden heeft een aantal bijzondere aspecten, die het gebruik van een andere planningstechniek noodzakelijk maken, de zogenaamde 'line bal ancing'. Deze activiteiten zijn namelijk niet al leen onderworpen aan technische afhankelijk heden-eerst moet hetfunderingsbed worden gelegd, daarna de pijlers geplaatst-, maar ook 119

Driemaandelijks bericht Deltawerken | 1980 | | pagina 5