ding met de Oosterschelde maakt het mogelijk dat het hefschip met zijn proevenpro- gramma begint. In de compartimenten II en III vordert de bouw van de overige pijlers volgens plan. De voetplaat van de 66ste en laatste pijler is inmiddels gestort. Daarmee zijn de betonwerkzaamheden begon nen af te nemen. Terwille van de continuïteit in de betonbouw zal half 1982 begonnen worden met de produktie van dorpelbalken. Ter voorbereiding is men bezig compartiment IV in te richten. De produktie van landhoofd- elementen en de elementen van de universeel inzetbare pijler te Kats verloopt volgens schema. De funderingsmattenfabriek is gereed. Het definitieve inrege len wacht op de eerste matten- rol en de zinkbalken. Voor de matmaterialen zijn met de meeste leveranciers contrac ten gesloten. De bouw van de Roompotsluis verloopt spoedig. De fabricage van roldeuren en bewegings- werken is aanbesteed. Het ontwerp van de binnen- en buitenhavens is gereed. Komend jaar wordt met de uitvoering begonnen. Bij de Sophiahaven wordt de blokkenmat-fabriek omge bouwd voor het maken van tegelmatten, die dienen om onder de langsribben van de pijlers de vereiste vlakheid te verkrijgen. Voor het leggen van de tegelmatten wordt sinds november gewerkt aan de verbouwing van de matten- ponton 'DOS I'. De verdichting in de as van de kering zal naar verwachting medio 1982 gereed zijn. De 'Mytilus' wordt daarna nog slechts enkele maanden ingezet voor het verdichten van een gedeelte van de rand van de bodembescherming in de Schaar. De eerste fase van de bouw van damaanzet Roggenplaat-Zuid nadert de voltooiing. Damaanzet Neeltje Jans zal in de zomer van 1982 worden uitgevoerd. In de verslagperiode is verder gebouwd aan verscheidene grote werkschepen. Daarnaast heeft de achter ons liggende periode in het teken gestaan van het maken van proces analyses en draaiboeken voor de gecompliceerde werkwijze met de nieuwe werktuigen. De werken in de Oosterschelde- mond. Op de voorgrond de Roompotsluis in aanbouw.

Driemaandelijks bericht Deltawerken | 1982 | | pagina 56