Vorderingen A. De werken van het Deltaplan Oesterdam Spuikanaal Bath In de periode 1 januari - 1 april 1982 Philipsdam In de verslagperiode werd voortgegaan met het grond werk ten behoeve van de verschillende onderdelen van het sluizenkomplex, het riolenstelsel, de uitlaatwerken van het gemaal, de overbrug ging en het dienstengebouw. Ook de betonbouw werd voortgezet en er werd verder gewerkt aan de voltooiing van de schuivengebouwen van het riolenstelsel. Het heiwerk voor de grondkerende constructie en voor het dienstengebouw is gereed. Flakkeese spuisluis De vloer van de westelijke hevelknie is gestort. Begonnen werd met de opbouw van de bekisting voor de wanden en het dak van deze hevelknie. De oostelijke hevelknie is volledig gestort en grotendeels ontdaan van de bekisting. De afbouw van de stroomkoker vordert. Begonnen is met de afbouw van het pompenge- bouw. De verankering van de damwand aan de Krammerzij de is geheel gereed; die aan de Grevelingenzijde voor de helft. Aan de Krammerzijde is begonnen met de uitstroom- vloer en de aanzet voor het stortebed. Het zuidelijk damvak van de Oesterdam is geheel uitge bouwd, tot een lengte van 3200 m. Aan weerszijden van de dam werden taludverdedi gingen aangebracht. Voor de kop van het damvak is een bezinkingsveld gelegd. Voortgegaan werd met het aanbrengen van kleibekle- dingen. Met het oog op de nog uit te voeren werkzaamhe den was het niet mogelijk het werk volgens bestek op 1 april 1982 op te leveren. De aanne mer is uitstel van oplevering verleend tot 1 juli 1982. Omkading van het Markiezaat Op 15 januari was de sluitkade opgebouwd tot N.A.P. 2 m. De scheepvaartbegeleiding kon toen worden beëindigd. Daarna werd voortgegaan met het verzwaren van de sluitkade met stortsteen 60/300 kg. In de nacht van 10 op 11 maart 1982 is tijdens zware storm en bij een waterstand van N.A.P. 3,67 m de kop van het zuidelijk damvak doorgebroken. Er ontstond een stroomgat van 100 m waarvan het dieptepunt lag op N.A.P. - 25 m. In de dagen na de doorbraak zijn onder andere met behulp van zinkstukken conserverende maatregelen uitgevoerd ter bescherming van een hoog spanningsmast. Na de door braak was de scheepvaart tijdens de eb volledig gestremd in verband met de hinderlijke dwarsstroming en aanzanding op de Schelde-Rijnverbinding. Onmiddellijk na de calamiteit is de scheepvaartbegeleiding op de Schelde-Rijnverbinding hervat. De aanzandingen zijn inmid dels verwijderd door een sleephopperzuiger. Door het gat meteen zuigerte vergroten tracht men de hinder voor de scheepvaart te verminderen. De verlegging van de noorde lijke en de zuidelijke zinkerbun del is voltooid. Op 18 maart is het werk opgeleverd, met uitzondering van de aan sluiting van de noordelijke afvalwaterleiding van het Hoogheemraadschap West- Brabant op de drukput ten oosten van de Schelde-Rijn verbinding. Er zijn namelijk problemen ontstaan bij de constructie van deze drukput. De verwachting is dat de aansluiting van de noordelijke leiding medio 1982 kan plaatsvinden. De kanaalinsteken ten zuiden van de Bathsebrug zijn gereed. Begonnen is met de kanaalin steken ten noorden van de Kreekrakdam. De afwatering werd voor de bouw van een sifon verlegd. Voortgegaan is met het maken van de funde ringen voor de onderhoudswe- gen langs het Spuikanaal ten zuiden van de Bathsebrug. De werkzaamheden voor de bouw van de vier verkeers- bruggen over het toekomstige Spuikanaal verlopen volgens schema. Het betonwerk van de brug in de Bathseweg is gereed. In de eerste helft van mei worden de wegaansluitingen gemaakt en kan de brug voor het verkeer worden opengesteld. De tijdelijke wegomlegging kan dan weer buiten gebruik worden gesteld. In de noorde lijke brug in Rijksweg A58 is de druklaag gestort. Van de brug in Rijksweg 258 zijn de voorgespannen liggers al gemonteerd. Oosterschelde-kering Een storm gedurende de doorbaggering van comparti ment I van de bouwput Schaar heeft er toe geleid dat de eerste pijlerrij in een zandrug kwam te staan. Het overtollige zand is zeer 53

Driemaandelijks bericht Deltawerken | 1982 | | pagina 55