3 4 door het uitwisselen van de elementen van verschillende locaties. Keuring De tolerantie in de voegen tussen de onderdelen van de stormvloedkering is gekozen op basis van geschatte maatafwijkingen tijdens de bouw. Voor de maatafwijkingen is een normale statistische verdeling aangenomen, met een gemiddelde nul en een bepaalde standaardaf wijking, zoals te zien in tabel 1. De kering bevat nu een drietal groepen van toetsen, die samen moeten zorgen voor een optimaal verloop van het assemblageproces. Ten eerste wordt nagegaan of de in ieder deelproces opgetreden maatafwijkingen voldoen aan de geschatte normale verdeling. Ten tweede worden grenzen aangegeven 134 waarbinnen de maatafwijkingen zonder meer toelaatbaar worden geacht. En ten derde is er een econometrisch basismodel ontwikkeld, dat een afweging maakt tussen mogelijke oplossin gen bij een grotere maatafwijking. Om de bewaking van de maatafwijkingen mogelijk te maken worden de afwijkingen van de ideale maten per bouwproces opgemeten en geadministreerd. Tevens wordt met behulp van kleine steekproeven vastgesteld, wat de gemiddelde waarde is van de maatafwijkingen, hoe ze zijn gespreid, en hoe deze waarden zich verhouden tot de van tevoren gedane schattin gen. Tot slot wordt bezien of de waarden van de maatafwijkingen inderdaad een normale verdeling volgen. De controle van de gemiddel de waarde, de spreiding en het verdelingstype van de maatafwijking van een proces is essentieel, omdat op deze drie gegevens de

Driemaandelijks bericht Deltawerken | 1983 | | pagina 16