goedgekeurde procedures bevat, die moeten worden gevolgd bij voorziene ongewenste gebeurtenissen. Bij ongewenste onvoorziene gebeurtenissen is de directie beslissings bevoegd. Voor elke doel-overeenkomst wordt een directie aangewezen die te allen tijde bereikbaar dient te zijn. In alle voorziene gevallen is men in nauw overleg van directievoerder en uitvoerder gekomen tot opstelling van de procedures. De mogelijkheden, die er waren om vooruit te kijken en vooraf maatregelen te nemen, zijn in elk opzicht zoveel mogelijk benut, hetgeen het vertrouwen in de uitvoering moge verhogen. Opdrachtgever »- stelt toezicht aan, blijft verantwoordelijk irectie i«- vertegenwoordigt de opdrachtgever in alle zaken het werk betreffende. ojectleider wordt toegevoegd aan de directie voor I welomschreven inspectietaken Opzichters controleren de uitvoering op basis van de uitvoeringsovereenkomst in noodsituaties moet de besluitvorming nders en vlugger verlopen. Er is een procedure ontwikkeld die het mogelijk maakt om op het vereiste moment op het juiste niveau die beslissing te nemen, die door de omstandigheden van dat moment wordt gevraagd. Dat kan zijn een ongewenste doch voorziene gebeurtenis. Wat er dan gebeurt, hangt af van de beschikbare tijd. Is er voldoende tijd, dan wordt een beslissing zonodig tot in de P.G.S. gebracht. Is er daarentegen onvoldoende tijd, dan zal men moeten terugvallen op het zogenaamde rampenplan, dat vooraf reeds

Driemaandelijks bericht Deltawerken | 1983 | | pagina 53