DEEL-PROJECTGROEPEN BUDGETTEN DEELPROJECTEN ig. 1. Verdeling van het udget over de projectgroepen. jaarlijkse zogenaamde P.G.S.-nota. Op basis van de P.G.S.-nota wordt eens per twee maanden een financiële rapportage aan de G O. opgesteld. Deze rapportages geven de nanciële mutaties aan die in de periode aarvoor hebben plaatsgevonden. Bovendien Jordt eens per kwartaal aan de hand van de nanciële rapportages en de tijdplanning van e stormvloedkering een bestedingsplan pgesteld, waarin de wérkelijke uitgaven in het voorgaande jaar en de verwachtingen voor het tpende jaar en de komende jaren worden aangegeven. it het voorgaande zal het duidelijk zijn dat de bestedingsplannen in principe binnen de door et budget aangegeven grenzen dienen te ven. Deze bestedingsplannen vormen ook aasis voor de halfjaarlijkse voortgangs rapportage aan de Tweede Kamer der Staten-Generaal. Parallel met bovengenoemde informatielijnen vindt nog de maandelijkse Financiële Rapportage Oosterschelde plaats. Deze 'FIRAPO' kan gezien worden als een onderdeel van het bestedingsplan dat alleen handelt over het betreffende begrotingsjaar. Het geeft weer hoeveel geld er voor het lopende jaar beschikbaar is, welke uitgaven tot en met de vorige maand zijn gedaan, wat voor uitgaven men verwacht in de voorliggende maand en in de verder komende maanden, welke financiële verplichtingen zijn aangegaan en of ereventueel nog te besteden vrije bedragen resteren. Het hier beschreven systeem van budgetten, kostenramingen, financiële voortgangs rapportages, bestedingsplannen en 'FIRAPO' maakt een actueel en gedifferentieerd inzicht mogelijk in de huidige stand van zaken en de financiële gevolgen van de besluitvorming op ieder niveau binnen de organisatie. Tevens vormt het een instrument voor de afweging van eventuele beleidsbijstellingen. 175

Driemaandelijks bericht Deltawerken | 1983 | | pagina 57