Vorderingen in de periode 1 juli—1 oktober 1982 Philipsdam Bij de Krammersluizen werden de ontgravingen en aanvullin gen rondom en ter plaatse van de kunstwerken voortge zet. Het betonwerk verloopt volgens schema. Bij de duwvaartsluizen zijn nu alle geprefabriceerde balken van de geperforeerde vloer gelegd. Een begin is gemaakt met het aanbrengen van de hardhouten geleidedammen; in de tweede sluis is men hiermee inmiddels gereed. Tevens is voortgegaan met het afbouwen van de schuiven- gebouwen van het riolenstel- sel en is begonnen aan de voltooiing van de gebouwen van de jachtensluizen. Het heiwerk voor de damwan- den rondom de jachtensluizen is geheel gereedgekomen. De geprefabriceerde liggers van de Zoommeerbruggen zijn alle gelegd; men is begonnen met de brugdekken. De voorgespannen balken voor 13 velden van de over brugging zijn gelegd. Thans worden de voegen aangestort en de dwarsvoorspanning aangebracht. Flakkeese Spuisluis De Flakkeese Spuisluis is in de verslagperiode vrijwel gereed gekomen; op 1 november zal hij worden opgeleverd. Op 14 september 1982 heeft de openbare aanbesteding plaatsgevonden van een bestek voor het maken van toeleidingsgeulen naar en het verleggen van wegen nabij de 180 Flakkeese Spuisluis. Het laagst werd ingeschreven door een combinatie van aannemers, voor een bedrag van f4291 000. Voorgesteld is het werk aan deze combinatie te gunnen. Met de uitvoering zal eind oktober worden begon nen. Omkading van het Markiezaat De onderhandelingen over de prijs voor de eerste overeen komst tot herstel van de westelijke Markiezaatskade zijn afgerond; het werk is opgedragen voor een bedrag van f5 635 000. De werkzaam heden die volgen uit deze overeenkomst zijn inmiddels in uitvoering genomen. De voormalige sluitkade is gedeeltelijk opgeruimd tot N.A.P. - 2 m, zodat weer een sluitgat van 800 m is verkregen. De bodem rondom de zuidelij ke kop is vastgelegd met zinkstukken; bovendien wordt de kop verzwaard met een 2 m dikke laag stortsteen 300/1000 kg. De bodem in het sluitgat is, waar hij niet beneden N.A.P. - 10 m ligt, vastgelegd met een laag fosforslakken. Daarna is met behulp van splijtbakken een drempel van mijnsteen aangebracht tot N.A.P. - 5 m. Deze drempel wordt nu afgedekt met een laag fosfor slakken en vervolgens nog met een laag stortsteen. De tweede overeenkomst is inmiddels ook opgesteld; hij omvat de volgende werkzaam heden: verzwaring van het lage noordelijke en zuidelijke damvak, bouw van een damvak achter het resterende deel van de sluitkade inclusief een noordelijke kop, en van een ringdijk voor het te bouwen doorlaatmiddel in de westelijke Markiezaatskade, verhoging van een gedeelte van de oostelijke havendam van de Kreekraksluizen, en tenslotte het verhogen van de sluitkade tot N.A.P. Voor de tweede overeenkomst is door dezelfde aannemerscombina tie werderom een prijsaanbie- ding gedaan; na onderhande lingen is overeengekomen dat het werk opgedragen zal worden voor een bedrag van f7 945 000. Bathse Spuikanaal De aansluiting van de noorde lijke afvalwaterleiding - die overigens deel uitmaakt van de zuidelijke zinkerbundel - op de drukput ten oosten van de Schelde-Rijnverbinding is nog steeds niet gerealiseerd. Inmiddels is het herstel van de drukput zover gevorderd dat de aansluiting van de afvalwa terleiding in de tweede helft van oktober kan worden uitgevoerd. De oplevering van het hele werk kan daar dan onmiddellijk op aansluiten. In de verslagperiode werd voortgegaan met het maken van kanaalinsteken voor het toekomstige Spuikanaal. De insteken tussen de bouwput van de spuisluis en de Kreek- rakbruggen zijn gereed. Ten noorden daarvan worden goede vorderingen gemaakt. De in de westelijke oprit van de Bathse brug aan te brengen duiker is nagenoeg gereed. De werkzaamheden aan de bouw van de vier verkeers- bruggen en de leidingenbrug over het toekomstige Spuika naal verlopen geheel volgens schema. De brug in de Bathse- weg is opengesteld voor het verkeer. De noordelijke brug in de autosnelweg A58 is gereed, terwijl de werkzaamhe den aan de zuidelijke brug goed vorderen: men is daar begonnen met het monteren van de voorgespannen liggers. De Brug in Rijksweg 258 is bijna gereed; begin oktober zal hij voor het verkeer kunnen worden opengesteld. Ook de bouw van de leidingenbrug vordert

Driemaandelijks bericht Deltawerken | 1983 | | pagina 62