Vorderingen in de periode 1 oktober 1982 - 1 januari 1983 A. De werken van het Delta plan Philipsdam In de verslagperiode is bij de bouw van de Krammersluizen voortgegaan met ontgravin gen en aanvullingen rondom en ter plaatse van de kunstwer ken. Een begin werd gemaakt met de aanleg van taludbe schermingen en stortebedden aansluitend aan de kunstwer ken. De hardhouten geleidera men voor de beide duwvaart- sluizen kwamen in de verslag periode gereed. Tevens is voortgegaan met het afbouwen van de schuiven- gebouwen en de gemalen voor de duwvaart- en jachten- sluizen. De afbouw van de Zoommeerbruggen werd voortgezet. Van de brugdekken van de overbrugging is het aanbrengen van de dwarsvoor- spanning gereed; alle voegen zijn aangestort. Het resterende betonwerk verloopt volgens schema, evenals de onder houdswerken. Flakkeese Spuisluis De nieuwe parallelweg en de hoofdrijbaan over de Flakkeese Spuisluis zijn gereed, en inmiddels opengesteld voor het openbaar verkeer. Ten oosten van de sluis is een tijdelijke aansluiting tussen de hoofdrijbaan en de parallelweg gemaakt, die zal dienst doen, totdat de op- en afritten van de ongelijkvloerse kruising gereed zijn. Het recreatieterrein blijft tot 1 maart aanstaande gesloten. Begonnen is met het opruimen van de stortsteenkade die een onderdeel heeft gevormd van de afsluiting van de Grevelin- gen. Oesterdam en Markiezaats- kade De werkzaamheden tot herstel van de westelijke Markiezaats- kade hebben in de verslagpe riode bestaan in het afstorten van de mijnsteendrempel in het diepe gedeelte van het sluitgat met een één meter dikke laag fosforslakken. Op de kruin en gedeeltelijk op de taluds van de drempel werd met steenstorters stortsteen 10/300 kg aangebracht. Een voorbelasting van stort steen 60/300 kg en 300/1000 kg werd aangebracht voor de zuidelijke kop en geprofileerd op de taluds. Op 8 december was de eerste fase voltooid. Nadat overeenstemming was bereikt betreffende de kosten, werd ook de tweede fase van het werk opgedragen en in uitvoering genomen. De bovenste laag stortsteen De Krammersluizen gereed voor inundatie. Foto april 198

Driemaandelijks bericht Deltawerken | 1983 | | pagina 44