Met name de regionele kranten volgen de werken van zeer nabij. In 1982 werden in de Provinciale Zeeuwse Courant 300 berichten en achtergrondverhalen geplaatst over de werken en belangen in het Oosterscheldegebied. Journalisten en redacteuren van de regionale bladen hebben door hun betrokkenheid een zeer goed en scherp inzicht in alle facetten van de werken. Ook landelijk staan de aanvankelijk lamgeschre- ven Deltawerken weer volop in de belangstelling bij pers, radio en televisie. Berichten over kosten, baten en technische aspecten volgen elkaar op. Al zal menig projectmedewerker de indruk hebben dat negatieve berichten verre de boventoon voeren, nuchtere tellingen wijzen anders uit. Ook internationaal blijkt er een enorme belang stelling voor met name de technische kanten van de onderneming, en ook hier wordt op het gebied van de voorlichting een actief beleid gevoerd. Internationale persberichten bereiken de toonaangevende technische bladen. Verder resulteert de samenwerking met de Ministeries van Buitenlandse Zaken en Economische Zaken in een stroom van buitenlandse persbezoeken. In 1982 werden 54 buitenlandse persbezoeken georganiseerd en kwamen 30 internationale televisie- en radioprogramma's tot stand. De voorlopige cijfers voor 1983 laten voor een aantal persactiviteiten een verdubbeling zien. Het Nationaal Bureau voor Toerisme heeft naast de traditionele klompen, molens en tulpen het Deltaplan en de waterbouw in het algemeen in zijn pakket opgenomen. Met name het bureau van het NBT te Parijs is er in geslaagd om de Nederlandse waterbouw op te nemen in zijn Hollandpromotie. Informatiecentrum Om antwoord te geven op de grote vraag naar informatie van de zijde van het publiek is in 1979 besloten om de werken meer toegankelijk te maken. Zo wordt bij de Compartimenterings- werken jaarlijks een open dag georganiseerd. Bezoekersaantallen van 5000 a 6000 personen zijn daarbij geen uitzondering. Daarnaast organiseren de lokale VVV's een groot aantal excursies voor scholen, verenigingen en andere belangstellenden. Ze maken dan gebruik van de aanwezige voorlichtingsmidde len, zonder een aanslag te plegen op de voorlichtingscapaciteit, het budget of de tijd van projectmedewerkers. Verwacht werd dat de bouw van de stormvloed kering een zeer grote belangstelling zou genieten. Op het werkeiland Neeltje Jans werd daarom een tijdelijk informatiecentrum inge 374 richt. Het vervoersprobleem naar het voor particuliere auto's verboden werkeiland werd opgelost door de instelling van een openbare lijndienst vanuit de kop van Schouwen-Duive- land naar het werkeiland. De openbaarvervoermaatschappij Zuid-West- Nederland werd daarnaast bereid gevonden de totale exploitatie van het Centrum op zich te nemen. Medio 1983 passeerde de 750 000ste bezoeker sinds de openstelling van het centrum de hulpbrug naar het werkeiland. In 1983 hebben ruim 320 000 personen de tentoonstel ling bezocht. Hieronderbevindenzich plusminus 2500 groepen. De groeiende stroom buitenlandse bezoekers wordt met films, loopfolders en tentoonstelling: - teksten in de moderne talen zo goed mogelijk geïnformeerd. Meer dan de tijdelijke zal de toekomstige De Vaste Kamercommissie voor Verkeer en Waterstaat bezoekt de stormvloedkering in de Oosterschelde

Driemaandelijks bericht Deltawerken | 1984 | | pagina 32