xpositie in het op Neeltje Jans verrijzende edieningsgebouw zich richten op het totale eltaplan, de historische ontwikkeling van uidwest-Nederland en vooral de technische erworvenheden van de laatste decennia. Het oorlichtingscentrum heeft als belangrijke evendoelstelling de ondersteuning van het etrokken Nederlandse bedrijfsleven. )e expositieruimte krijgt een vloeroppervlak an 2000 m2, verdeeld over twee bouwlagen. In en later Driemaandelijks Bericht zal uitgebrei- er worden ingegaan op de inrichtingsplannen n de realisering en exploitatie van deze )elta-expo nieuwe stijl. .udio-visuele middelen en drukwerken onder audio-visuele ondersteuning kan de oorlichting niet meer werken. Bijzondere aandacht wordt dan ook besteed aan aanmaak, beheer en gebruik van foto's, dia's en video- documentatie van de werken. Verder worden drukwerken geproduceerd voor verschillende doelgroepen, zoals het grote publiek, het voortgezet en technisch onderwijs en voor nog meer specifieke doeleinden. Zo werd een brochure gemaakt voor de verkoop van het bijzondere materieel, en een brochure in boekvorm voor buitenlandse bedrijfsdirecteu ren en overheidsfunctionarissen. Waar nodig of zinvol worden van deze drukwerken versies gemaakt in een of meer buitenlandse talen. Niet alleen tienduizenden scholieren of studen ten vinden in het voorlichtingsdrukwerk scriptie- of studiemateriaal, maar ook de buitenlandse posten van het Ministerie van Buitenlandse Zaken krijgen zo adequaat materiaal. 'ublieksvoorlichting op het Zoveel mogelijk wordt bij dit alles samenge- verkeiland Neeltje Jans werkt met de aannemerscombinatie of andere betrokken bedrijven en instanties. In samenwer king met de Rijksvoorlichtingsdienst en de aannemerscombinatie Dosbouw van de stormvloedkering loopt reeds vanaf 1976 een project tot realisering van films over de Oosterscheldekering. De voortgang van de werken en studies daarvoor worden regelmatig vastgelegd en in films verwerkt, zodat periodiek actuele filmkopieën beschikbaar komen in diverse talen. Naast vertoning van de film in de informatiecentra en bij werkbezoeken vindt er via de Rijksvoorlichtingsdienst een levendig uitleenverkeer plaats naar alle hoeken van de wereld. De vraag is groot, en het Ministerie van Buitenlandse Zaken heeft sinds 1980 al vele ambassades van deze films voorzien. Tenslotte houdt de audio-visuele ondersteuning zich 375

Driemaandelijks bericht Deltawerken | 1984 | | pagina 33