iet zoute getijdemilieu van het Krammer-Vol- erak bevat een rijke flora en fauna. Kenmerkend aarvoor zijn de grote hoeveelheden vogels die het gebied worden aangetroffen en de chorren met hun grillige krekenpatroon en arakteristieke vegetatie, de ondiepe delen van het water bevinden ch mosselpercelen. Behalve de mosselvisserij nden in dit gebied ook andere soorten visserij iaats, zoals garnalen- en palingvisserij, oor de beroepsscheepvaart is het Krammer- olkerak een belangrijke vaarweg, als onderdeel an de routes die het Westerscheldebekken en et Antwerpse havengebied verbinden met het ieuwe-Waterweggebied, via de Schelde-Rijn- erbinding en via het Zijpe. Voor de pleziervaart het Krammer-Volkerak eveneens van belang, s schakel in de doorgaande route tussen het oordel ijk en het zuidelijk Deltagebied. Dintel- oord heeft een grote jachthaven. In de omgeving van Oude Tonge en Ooltgensplaat zijn voorzie ningen voor verblijfsrecreatie aanwezig. Door de matige ontsluiting van het gebied en de getijdebeweging vindt in het Krammer-Vol kerak slechts in geringe mate oeverrecreatie plaats. Tot slot van deze beknopte beschrijving dient te worden gewezen op het industrieterrein langs het Krammer-Volkerakten noordwesten van Dintelmond. Door de afsluiting zal het Krammer-Volkerak van een zout getijdebekken veranderen in een zoet stagnant meer. Als gevolg van het wegval len van de getijdebeweging zal bij een peil van N.A.P. 27% van de totale oppervlakte van het gebied voorgoed droogvallen. De rest zal bestaan uit water, waarin naast diepe geulen uitgestrekte ondieptes zullen voorkomen. 379

Driemaandelijks bericht Deltawerken | 1984 | | pagina 37