)ok bij alternatief II blijven de werkterreinen op :et huidige niveau gehandhaafd. Maar de evers langs de Roompothaven en de beton- aven worden door ontgraving omgezet in andige flauw hellende oevers, waardoor de werkterreinen enigszins worden versmald. De lijken rond de Roompothaven en de bouwput Ichaar worden verlaagd tot het niveau van de verkterreinen en de verbinding tussen het amvak en de dijk rond de bouwput Schaar vordt verbroken. 'erder gaat alternatief III: de werkterreinen worden grotendeels ontgraven tot een niveau ussen gemiddeld hoogwater en gemiddeld aagwater: de overgang naar de resterende arreinen wordt gevormd door een flauw ellende zandoever. De dijken langs de Room- othaven worden verlaagd. De dijken rond de ouwput Schaar worden gehandhaafd, maar als gevolg van het afgraven van de werkterrei nen wordt het restant van de bouwput geschei den van het damvak. Bij alternatief IV tenslotte worden de werkter reinen ontgraven op de wijze zoals bij alternatief III; de overgang naar de resterende werkterrei nen wordt nu gevormd door een steile, verde digde oever. De Roompothaven en de bouwput Schaar worden geheel opgeruimd, met uitzondering van een gedeelte van de zuidelijke havendam van de Roompothaven, dat tevens fungeert als havendam van de binnenhaven Noordland; dit gedeelte wordt verlaagd tot N.A.P. 4 m. Gaande van alternatief I naar alternatief IV neemt het uitzicht op de Oosterschelde vanaf de doorgaande weg op het damvak toe, en daarmee de mogelijkheid om de wijdheid en de dynamiek van het aangrenzende getijde- 393

Driemaandelijks bericht Deltawerken | 1984 | | pagina 51