landhoofden en het heiwerk voor de pijlers gereed geko men; één brugdeel is gestort. In totaal moeten er vijf brug- delen worden gemaakt. Het betonwerk aan de Bathse Spuisluis verloopt tot nu toe volgens planning; de zes kokers zijn in beton gereed. In uitvoering is het schuiven- en bedieningsgebouw. Een begin werd gemaakt met de aanleg van ontvang- en stortebedden en met de gedeeltelijke aanvulling van de bouwput. Oosterscheldekering Over de sterkte van de verschil lende onderdelen van de bodembescherming onder permanente getijbeweging bestaat nog geen eensluidend oordeel. Voor enkele onderde len of gedeelten daarvan is een onderzoeksprogramma opgesteld. Tevens wordt gezocht naar doeltreffende inspectiemethoden. Van de zijranden van de steenasfalt- matten wordt verwacht dat zij na afloop van de bouw van de kering onder bepaalde omstan digheden niet voldoende stabiel zullen blijken te zijn. De stabiliteit kan vergroot worden door bestorting met staalslak- ken of breuksteen. Onderzoek ter bepaling van de stabiliteits- grens is in voorbereiding. Naar verwachting zal het onderzoek naar de dimensio nering van de bodembescher ming in mei 1984 voltooid kunnen worden. In de verstreken periode is de geplande produktie met het 'Cardium' - 'Jan Heymans'- bedrijf haalbaar gebleken. In oktober kwam het funderings- bed in de Schaar gereed. De vlakheid van de gelegde matten is zo goed dat op geen enkele locatie een tegelmat vereist is. Door aanpassingen van de zand-grind-samenstel- ling en optimalisering van het 453

Driemaandelijks bericht Deltawerken | 1984 | | pagina 51