Vorderingen in de periode 1 oktober 1983 - 1 januari 1984 Philipsdam Het betonwerk van de Kram mersluizen en het dienstenge bouw werden opgeleverd op respectievelijk 20 oktober en 24 november. Flakkeese Spuisluis Met de hevel zijn natuurmetin- gen verricht. Op basis van de resultaten werd de apparatuur aangepast en ingeregeld. Omkading van het Markiezaat In de verslagperiode is de westelijke Markiezaatskade voltooid. Op 27 november is enige stormschade opgetre den aan de steenbestorting en kleibedekking; de schade werd onmiddellijk hersteld. Na het installeren van de bewegingswerken kon het doorlaatmiddel in de westelijke Markiezaatskade op 24 oktober in gebruik worden genomen, zodat het peil op het Markiezaat nu kan worden beheerst. Oesterdam Ten gevolge van erosie was de noordelijke vooroever van het werkeiland in de Oester- dam plaatselijk zo steil gewor den, dat er grote kans op 452 zettingsvloeiingen onstond. Met mijnsteen zijn de onderwa tertaluds verflauwd. Bathse Spuikanaal Vanaf begin oktober 1983 is vanaf de Molenplaat zand in den droge uitgereden voor de aanleg van de omkading van een specieberging in het Markiezaat. In november 1983 kon worden begonnen met het opspuiten van zand in deze omkading. Het zand wordt met hoppers aange voerd vanuit een zandwin- plaats nabij het Tholense Gat. Tussen de Molenplaat en de Markiezaatskade is een speciedepot in gereedheid gebracht. Om hier voldoende specie uit het Spuikanaal in kwijt te kunnen moesten de zuidelijke en oostelijke omka ding worden verhoogd. Men is begonnen met het aanbrengen van een oeverbe scherming langs het Spuika naal. Er is grondwerk uitgevoerd, zodat de sifon nu functioneert voor de afwatering; de tijdelij ke afvoersloot vervalt hiermee. Naast het tracé van de te bouwen spoorbrug is een hulpbrug gebouwd. Van de definitieve brug zijn de beide

Driemaandelijks bericht Deltawerken | 1984 | | pagina 50