b Cl Zuiger met gemonteerde afdichtingen op rustige werking, waarbij de stang enige malen in en uit wordt gepompt, en een controle op hydraulische dichtheid. De cilinder wordt daartoe afgeperst op 270 atmosfeer aan de stangzijde en 165 atmosfeer aan de dekselzijde. Pas wanneer is vastgesteld dat het hydraulisch deel goed werkt, worden de conserveringska- mer en het onderoog gemonteerd. De conserveringskamer, die een anti-corrosie- middel bevat ter bescherming van de zuiger stang, is star aan het lantaarnstuk bevestigd. Maar de afdichtingen in de kamer kunnen hun werk alleen goed doen als ze de zuigerstang volgen, ook wanneer hij doorbuigt. Daarom zijn de afdichtingen ondergebracht op een ring die ten opzichte van de conserveringskamer kan scharnieren. Het opschroeven van het onderoog op de zuigerstang vindt plaats op een speciaal ontworpen rolstelling, die het mogelijk maakt het oog zuiver in lijn te houden met de zuiger stang, tijdens het gehele proces van opschroe ven. In verband met vermoeiing wordt de schroefdraadverbinding met een voorgeschre ven kracht voorgespannen. De voorspankracht wordt bepaald aan de hand van het aanhaal- moment en de hoekdraaiing. Een punt van aandacht in het ontwerp is verder de aansluiting van de werktuigkundige constructie geweest - het lager met zijn afdichtingen en de pen van het onderoog - op de staalconstructie van de schuif. Om te voorkomen dat deze verbinding in de kering tot stand moest worden gebracht, is een overgangsconstructie ontworpen met de juiste voorzieningen voor aansluiting en afdichting van de lagerconstructie, die later op eenvoudige wijze met bouten op de schuif kan worden aangesloten. Zijn de hydraulische aansluitingen afgedicht, 478 Aanspannen van het onderoog op de zuigerstang. De grote trommel klemt de zuigerstang op de platte kanten vast; het onderoog, dat ondersteund is in de achterflens van de trommel, wordt met vijzels ondereen kleine hoekgedraaid, om het gewenste voorspanmoment te geven. Fig. 4. Het montage-principe van cilinders en cardan CARDANBALK t VERBII VERBINDINGSPEN [~7 G] I LANTAARNSTUK KONSERVERINGS- KAMER ZUIGERSTANG

Driemaandelijks bericht Deltawerken | 1984 | | pagina 22