niet meer van deze eenvoudige methodiek gebruik gemaakt worden. In die gevallen worden fysisch-mathematische modellen gebruikt, waarin de invloed van de bouwwerk zaamheden op de stroomsnelheden zit verwe ven. Eerste uitstel Tijdens elke matlegoperatie worden door een begeleidend meetvaartuig stroommetingen uitgevoerd in de onmiddellijke nabijheid van de 'Cardium'. Aan boord van de 'Cardium' is een stroommeetcoördinator aanwezig, die de inwinning van gegevens coördineert en de voorspellingen bewaakt. Bij het leggen van een bovenmat, zoals in dit geval, voert een meetvlet met sonar kort voor de operatie een laatste inspectie van de ondermat uit. De tijdstippen waarop en de periode waarin al deze activiteiten moeten plaatsvinden, zijn vastgelegd in een standaard-draaiboek dat alle handelingen voor het leggen van een mat omvat, teruggerekend vanaf het moment van leggen op de kentering van de stroom. Op dinsdag 14 februari komt het bericht dat de 528 De 'Cardium' tijdens een mattenlegoperatie. Op de voorgrond verricht de 'Hout- vliet' hulpmetingen operatie twaalf uur zal moeten worden uitge steld vanwege vertragingen die zijn opgelopen bij eerdere mattenlegoperaties. Voor de stroommeetcoördinator betekent dit een wijziging van zijn dienstrooster, omdat hij niet werkt in volledig continue dienst, doch op onregelmatige tijden, afhankelijk van de mattenlegoperaties. Het besluit tot uitstel wordt genomen door de projectleiding. Onmiddellijk daarna wordt de Berichtenkamer van de Uitvoerings Post Stormvloedkering ingelicht. Het behoort tot de taak van deze berichtenkamer om alle belanghebbenden van de genomen beslissing op de hoogte te brengen. Een van de belangrijkste is het Hydro-Meteo-Centrum. Alle contacten tussen hen die het werk uitvoeren en het Hydro-Meteo- Centrum lopen via de Berichtenkamer. Daar vindt verspreiding plaats van door het Centrum opgestelde hydro-meteo-bulletins. Daar komen in eerste instantie de vragen van de uitvoering

Driemaandelijks bericht Deltawerken | 1984 | | pagina 12