Verder is geconcludeerd dat in alle alternatieven een expositie op het gebied van rijkdommen der zee kan worden opgenomen en wel op het terrein ten noordwesten van de bouwput Schaar. Zo'n expositie sluit goed aan bij de expositie in het 'Ir. J. W. Topshuis', kan inhoudelijk worden afgestemd op de genoemde inrichtingsthema's en kan ruimtelijk goed worden ingepast. De overige functies variëren in principe per alternatief. Afhankelijk van de aard van een alternatief kan steeds een aantal functies tot op zekere hoogte als wezenlijk worden gezien. Hieraan zijn dan de functies toegevoegd die aansluiten, dan wel ruimtelijk inpasbaar zijn zonder afbreuk te doen aan de aard van het alternatief. Van de vijf alternatieven die in beschouwing zijn genomen kenmerkt het minimumalternatief 560 zich doordat het een afwachtende houding inneemt ten aanzien van de ontwikkeling van de functies. In deze optiek past het de duintjes aan de Noordzeezijde door middel van natuur- bouwmaatregelen tot een aantrekkelijk natuur gebied te ontwikkelen. De strandrecreatie wordt beperkt tot het noordwestelijk gedeelte van het strand. Voorts kunnen op beperkte schaal mogelijkheden worden geboden voor sportvisserij vanaf de oever, voor de duiksport, en voor de kweek van zalmachtigen, alsmede voor hangende-oestercultuur en paling- en kreeftenvisserij. Een aanlegplaats voor rond vaartboten aan de Oosterscheldezijde in de nabijheid van het 'Ir. J. W. Topshuis' kan eveneens worden ingepast. In het tweede alternatief ligt het accent op de visserijfuncties. Het visserij-alternatief is opgebouwd uit het minimumalternatief door

Driemaandelijks bericht Deltawerken | 1984 | | pagina 44