De voortgang van het project BARCON Over het project BARCON werd eerder gepu bliceerd in de Berichten 92 (mei 1980), 95 (februari 1981) en 100 (mei 1982), In het eerste artikel werd vooral aandacht besteed aan het toekomstig beheer van de stormvloedkering in stormsituaties. Tevens werd er een vooruitblik gegeven op de studies inzake de voor het beheer benodigde beslissys temen, de opleiding van personeel en de benodigde apparatuur. In het tweede artikel werd aandacht besteed aan de milieukundige inbreng in de BARCON-studies. Sedert de bouwvakvakantie 1984 wordt de Oosterschelde- kering in een hoog tempo afgebouwd. Dit geschiedt door het inhangen van schuiven, het plaatsen van hamerstukken, bordessen en verkeerskokers. Foto links: plaatsing van een hydraulische cilinder en cardanbalk, onderdeel van het bewegingswerk voor de reeds ingehangen schuif. Foto van 4 september 1984 Het artikel in Bericht 100 handelde over een eerste analyse van het mogelijke gebruik van de kering in andere dan stormsituaties. In deze artikelen over het project BARCON wordt al gewag gemaakt van de voortzetting van de studies, waarbij ook deskundigen van buiten de Rijkswaterstaat worden betrokken. Deze meer specifieke activiteiten zullen uitmon den in een nota 'Beheer Stormvloedkering'. Aan de hand van deze nota zal de minister van Verkeer en Waterstaat, geadviseerd door de Raad van de Waterstaat, uiteindelijk een beslissing nemen over het beheer van de Oosterscheldekering. In dit artikel zal aandacht worden besteed aan de organisatiestructuur van het project. Voorts zal de stand van zaken worden belicht van de studies die als onderdeel van het BARCON-pro- ject worden uitgevoerd. Daarbij wordt inzicht gegeven in het tijdschema waarbinnen de studies afgerond dienen te zijn en ook in de planning voor de totstandkoming van de nota 'Beheer Stormvloedkering'. Voor zover thans relevant wordt voorts enige inhoudelijke informatie verstrekt over probleemstellingen en inhoud van de verschillende studies. De BARCON-organisatie functioneert onder verantwoordelijkheid van de Begeleidingsgroep Oosterschelde, die het hoogste orgaan is in de projectorganisatie ten behoeve van de Ooster- scheldewerken. In hoofdzaak dient de BARCON-organisatie zorg te dragen voor de totstandkoming van de nota 'Beheer Stormvloedkering' en van een beslissysteem voor het gebruik van de Ooster- 521

Driemaandelijks bericht Deltawerken | 1984 | | pagina 5