baar. Ze worden op en neer gehaald, niet alleen voor het inregelen, maar ook om stroomluwte te verkrijgen voor het plaatsen van elemen ten of het aanstorten van dorpelbalken. Met de Trias' worden de dorpelbalken verder ingepakt. Aan de Noordzeezijde zijn de ge plaatste dorpelbalken nu zover mogelijk aangestort. Na een rustperiode werd aan de binnenzijde begonnen. De passage van buiten naar binnen vindt plaats door het zojuist vermelde poortje in de Roompot. Voor dit poortje is de schuif nog niet geplaatst om doorgang mogelijk te maken. De 'Taklift 4' pakt telkens als dat nodig is de verkeerskoker even op en legt hem weer terug. Dit gaat hierna nog twee keer gebeu ren. Het landhoofd en de damaan- zet Noordland zijn gereed. Alle landhoofden en damaan- zetten zijn nu klaar. Op 1 juli kan dat werkonderdeel worden opgeleverd. Het onderzoek naar de kwaliteit van de bodembe scherming is in het stadium van afronding gekomen. Binnenkort wordt een nota uitgebracht over de stabiliteit ervan onder verschillende omstandigheden, en met aanbevelingen omtrent de te volgen inspectie-methode. reparatie en bewaking. Op sommige plaatsen werden al reparaties uitgevoerd in de vorm van bestortingen. Ock vonden bestortingen plaatsin de ontgrondingskuilen. Een aanvang werd gemaa t met de aanleg van wegen ap Neeltje Jans. De uitvoering van de vier kunstwerken ii het hoofdtracé loopt iets achter op het werkscherm Er werd duikwerk verricht naar de bodembeschermi ig en in verband met het plaa sen van dorpelbalken, voor inspecties en werkzaamheden aan de ankervoorzieningen en ter controle van de zandvu ling van de dorpelbalken. Fotoverantwoording King Air 321 Bart Hofmeester 282, 299, 314, 333 TH. Delft 297 Rijkswaterstaat 291294, 301302, 305, 31 6, 317, 334 336

Driemaandelijks bericht Deltawerken | 1986 | | pagina 58