De weg over de stormvloedkering in de Oosterschelde Begin 1984 werd besloten een autoweg over de stormvloedkering aan te leggen. In het vastgestelde tracé zijn vier kunstwerken opgenomen: een viaduct, twee voetgangers tunnels en een brug. Hieraan wordt momen teel volop gewerkt. Ook de aanleg van het hoofdwegenpatroon op het werkeiland is inmiddels in volle gang. De plannen zijn ruim opgezet, zodat eventuele toekomstige grootschalige recreatieve ontwikkelingen op het eiland Neeltje Jans zonder problemen kunnen worden ingepast. Het hoofdwegenstramien staat overigens los van de planologie van het eiland. Wel is er bij de keuze en de situering van de aansluitingen en kunstwerken rekening gehouden met een aanzienlijke bezoekersstroom naar en van Neeltje Jans. Vast uitgangspunt is de ligging van de hoofdrijbaan, die vooral wordt bepaald door de stormvloedkering en het dienstenge bouw, het 'ir. J. W. Topshuis'. De weg over de stormvloedkering en de werkeilanden wordt een onderdeel van de zogeheten Dammenroute: de ongeveer 85 kilometer lange rijksweg 57 vanaf Rotterdam over de koppen van de voormalige eilanden Voorne-Putten, Goeree-Overflakkee en Schouwen-Duiveland naar Middelburg. Met uitzondering van een klein deel van 4 kilometer bij Ouddorp is het traject tussen Rotterdam en Serooskerke op Schouwen gereed. Het is in hoofdzaak uitgevoerd als enkelbaans autoweg met twee rijstroken. Het weggedeelte over de stormvloedkering moet 1 oktober 1987 voor het verkeer opengesteld kunnen worden, inclusief de aansluitende wegen. Dat de openstelling nog enige tijd op zich laat wachten, komt omdat de pijlerdam nog van uitkragingen of flappen moet worden voorzien om voldoende breedte te verkrijgen voor het maken van een autoweg en parallelweg. De totale breedte wordt namelijk 20 m. De vastgestelde ontwerphoogte voor de weg over de kering bedraagt N.A.P. 1 2 m. De hoofdrijbaan krijgt twee rijstroken van elk 3,50 m, met aan elke zijde een redresseerstrook 283

Driemaandelijks bericht Deltawerken | 1986 | | pagina 5