Vorderingen in de periode 1 april - 1 juli 1986 Philipsdam Begonnen werd met het in bedrijf stellen van de deuren van de duwvaartsluizen. De twaalf hoofdschuiven in de in-, uit- en doorlaatwerken werden gemonteerd. Men vorderde volgens plan met de fabricage, de montage, de aansluiting en het in bedrijf stellen van de schuiven in de kolkwandriolen. In het gemaal van de duwvaartsluizen werden drie pompen elek trisch aangesloten. Verder werd gewerkt aan het schrijven van programmatuur en het samenbouwen van apparatuur voor de regelcom puter van de sluizen. De bouw van de radarinstallatie, de aanleg van elektro-techni- sche voorzieningen en de fabricage van apparatuur om het debiet te meten, verloopt voorspoedig. In het bedie ningsgebouw kon worden begonnen met de installatie van het instrumentarium voor de bediening. Voor de toeleidingswerken zijn al sommige onderdelen in produktie. Het heiwerk in de oostelijke voorhaven van de duwvaartsluizen kwam klaar. Voor het gemaal van de jachtensluis worden thans pomponderdelen gefabri ceerd. De onderhoudsschui- ven in het gemaal zijn ge plaatst. De deuren voor de jachtensluis zijn gereed om te worden gemonteerd. De ringdijk tussen de weste lijke voorhaven en de jach- 386 tensluis werd inmiddels doorgebaggerd. Oesterdam Het 9,5 kilometer lange zuidelijke deel van de Oester- dam, tussen Zuid-Beveland en het sluiseiland, is geheel voltooid. In het tracé van de Oesterdam is nu nog 400 m open, tussen het sluiseiland en Tholen, ter plaatse van het Tholense Gat. Dit laatste damgedeelte zal worden aangelegd als de Bergse- Diepsluis in gebruik is geno men, op 1 september 1986. De sluisdeuren, de bewe- gingswerken en de brug van de sluis zijn gemonteerd. De ringdijken van de bouwput werden doorgebaggerd. De fabricage en montage van de elektrische installatie en instrumentatie is zover gereed, dat er op 1 augustus een integrale beproeving kan plaatsvinden. Bathse Spuikanaal Het baggerbestek van het Spuikanaal werd afgerond met de bestorting van de oevers. De oplevering vond plaats op 22 mei. De montage van bewegings- werken voor de sluis is in volle gang. Verder werden vorderingen gemaakt met de fabricage en montage van de elektrische installatie en instrumentatie van de Bathse Spuisluis. Stormvloedkering In maart werd een begin gemaakt met het plaatsen van de 22 laatste dorpelbalken in het sluitgat Roompot Alle betrokkenen zagen deze fase van het werk met spanning tegemoet: in kort tijdsbestek zou de doorstroomopening in de Oosterscheldemonding nu zijn definitieve vorm krijgen, de stroomsnelheden zouden daardoor in hoog tempo oplopen. Enerzijds veroor zaakte dit steeds moeilijke: wordende werkomstandigl e- den, anderzijds had het oo zijn uitwerking op de bode n- ligging in de zeearm. Door inkorting van het werk schema kon worden voorko men dat de kritieke laatste fase van de plaatsingen juist zou vallen in een periode met springtij. Deze versnelling werd bereikt door gedurende twee weekends continu door te werken, en in een enkel geval door de tijdsduur van een plaatsingsoperatie te halveren. Op 22 april werd de aai

Driemaandelijks bericht Deltawerken | 1986 | | pagina 52