in jebruik genomen. Men is be jonnen met de ontmante- lin j van de tijdelijke centrale. Sctuiven, bewegingswerken en het hekwerk eromheen werden nagelopen in een laatste conserveringsronde. Al: verkeersverbinding is de kei ing nog lang niet klaar. Er werd een begin gemaakt met de verdere uitbouw van de vei keerskokers tot dragers van de toekomstige verkeers weg. Aan weerszijden worden ve bredingen aangebracht me t een breedte van ongeveer vij' meter, zogenaamde uit eragingen of flappen. Ook bij deze elementen is het principe van de prefabricage gevolgd. De flappen worden gegoten op het werkterrein bij Kats. Er zullen in totaal 724 elementen nodig zijn. In de verslagperiode werden er 62 aangebracht in de Ham men en in de Roompot. Het hele karwei moet klaar zijn in de zomer van 1987. Ter verhoging van de stabiliteit en bij wijze van reparatie van een enkele mechanische beschadiging zijn bestortin- gen uitgevoerd op de bodem bescherming. Op Neeltje Jans ligt nu een hoofdrijbaan met op- en afritten, terwijl de parallelweg is aangepast. De bermen en taluds werden afgedekt met klei. Een groot aantal terreinen kon definitief worden opge ruimd en afgewerkt: havenpla teaus, de damaanzetten Schouwen, Roggenplaat en Neeltje Jans en het damvak Geul. Ook is er opgeruimd in de Jacoba- en de Sophia-ha ven. Daar werden loodsen, keten, verblijven, funderingen, steigers en dukdalven verwij derd. Ook werden er heel wat werkzaamheden verricht ter voorbereiding op de feestelij ke opening van de stormvloed kering op 4 oktober.

Driemaandelijks bericht Deltawerken | 1986 | | pagina 57