Vorderingen n de periode I april—1 juli 1987 'hilipsdam Door de zandsluiting van het Krammer zijn op 1 7 april het ''olkerak en de Schelde/Rijn verbinding getijloos gewor den, en is het Zoommeer ontstaan. In de laatste fase v an de sluiting, waarbij vijf tuigers in actie waren, was e stormvloedkering in de Oosterscheldemond geheel gesloten. IJa de sluiting werd het gehele damvak Krammer onder profiel gebracht. De ontgraving en het afwerken an het lage bekken is gereed gekomen. De omkading van het hoge bekken werd geslo- 1en en verder afgewerkt. I r is een bestek opgesteld \oor het verdiepen van de westelijke voorhaven van de ouwvaartsluizen; het uitko mende zand zal worden angebracht aan de buitenzij de van de bekkens ter verflau wing van de onderwaterta- I jds. Ingezonden is een bestek \oor de bouw van een peil- rneetstation ten westen van de sluizen. Het ontwerp van de weg op het noordelijke deel van de l'hilipsdam en de wegaan- luiting op de Grevelingendam werd voortgezet. Begonnen is net het ontwerp van een uitzichttoren ten zuiden van de sluizen. 7e minister heeft een besluit jenomen inzake het waterbe- teer van het Zoommeer. De besturingsregeling van het duwvaartsluizencomplex, waaronder ook het zout/zoet- scheidingssysteem moet gaan werken, is opgestart. Aan de balgen van de wand- schuiven is een zodanige corrosie geconstateerd dat nog dit jaar herstel moet plaatsvinden. Voortgegaan werd met de fabricage van een schuimblus- voertuig. Ook bij de jachtensluis is de besturingsregeling opgestart. De beide voorhavens zijn gereedgekomen, en de zuidelijke sluis is nu operatio neel. Er is een bestek gegund voor de overbrugging van het complex. De tijdelijke hulp brug zal worden afgebroken, en de liggers ervan aangepast. Daarover wordt de definitieve overbrugging gelegd; ook zal een aanlegsteiger worden gebouwd. Voortgegaan werd met de fabricage van de basculebrug en de bijbehorende elektra. Oesterdam Het damvak Tholense Gat is gereed, en daarmee vrijwel de gehele Oesterdam. Over blijft nog het afwerken aan de oostzijde; maar dat wordt meegenomen in een bestek voor het inrichten van het werkeiland en het damvak Speelmansplaten tweede fase. Voor dit laatste bestek is op 1 juni de eerste spade in de grond gestoken; de uitvoering ervan verloopt volgens plan. De visbootsteigers zijn gereed; op 1 mei werden ze opgeleverd. Nadat de Krammer was gesloten kwam er in het weekeind van 18 april een eind aan de hoge stroomsnel- heden op de Eendracht. Toen kon ook de scheepvaartbege leiding op de Schelde/Rijn verbinding worden beëindigd. Bathse Spuikanaal Het cutterwerk aan de hoog waterkering en de uitstroom geul van het gemaal is in volle gang. Er wordt een sloot gegraven voor de uitwatering van de polder Augusta. De eindbeproeving van de instrumentatie van de Bathse Spuisluiszal plaatsvinden als al het baggerwerk van het spuikanaal gereed is, spoedig na 1 juli. Stormvloedkering In de verslagperiode is de produktie en montage van de uitkragingen aan de verkeers- kokers gereed gekomen. 724 betonplaten met trottoirs en leuningen zijn tegen de bovenzijde van de verkeersko- kers aangebracht en voorge spannen. De brug werd daardoor van negen 19 meter breed. Thans is men bezig een middenberm aan te brengen en het oppervlak te asfalteren, nadat de stortna- den van het betonwerk waren afgeplakt. Er is een lichte achterstand ontstaan als gevolg van het slechte weer. Alles wordt op alles gezet om de weg over de kering op 5 november voor het verkeer te kunnen openen. Goede voortgang werd geboekt met het monteren van een rioolpersleiding van het Topshuis naar Schouwen. Het persgemaal is gereed, en grotendeels ook de aanleg van een waterleiding door de verkeerskokers. Het afwerkbestek, waarin alle schades aan de pijlers en de andere betonnen onderdelen moeten worden gerepareerd, verloopt volgens plan. Ook werden er bestortingswerk- zaamheden uitgevoerd: de bodembescherming werd verder afgestort met 300 kilo breuksteen 40/250 mm per vierkante meter. De steen komt deels uit een droog 603

Driemaandelijks bericht Deltawerken | 1987 | | pagina 57