periode waarin gedurende enkele weken mogelijk door droogte geen water beschikbaar is t.b.v. doorspoeling inlaatdebiet volkeraksluizen zout/zoet-systeem in gebruik zout/zoet-systeem operationeel doorspoeldebiet= lozing bathse spuisluis verloop zoutgehalte erontreiniging of droogte, als het inlaatdebiet aalt beneden 40 m3/s, zal nu eerst het peil an het Zoommeer zakken tot N.A.P. 0,25 i. Pas dan mag het terugwinnen van zoet ater bij de Krammer- en de Kreekraksluizen overweging worden genomen, aangezien bij oetwaterterugwinning ook een zoutlast hoort, elet op de landbouwbelangen dient gestreefd e worden naar een maximaal zoutgehalte van 00 mg Cl/I in het Bathse Spuikanaal. Bij verschrijding daarvan zal het meer worden oorgespoeld. De doorspoeling in de definitie- e beheerssituatie dient echter beperkt te ijven tot een debiet van 22,5 m3/s. Dit ïaximum wordt ingegeven door de wens zo lin mogelijk water in te laten van het Hollands iep en om de beïnvloeding van vooral het autgehalte op de Westerschelde zo veel ogelijk te beperken. Om tot een definitieve beheerssituatie te komen dient het Zoommeer eerst te worden ontzilt. Er is besloten uit te gaan van een snelle ontzilting, zodat het meer vrijwel geheel verzoet is vóór het groeiseizoen van 1988, met uitzondering van de diepe geulen en putten. Tijdens de ontzilting dienen dezelfde randvoorwaarden gehanteerd te worden ten aanzien van de inlaat van verontreinigende stoffen uit het Hollands Diep en de beïnvloeding van het zoutgehalte op de Westerschelde Na drie jaar zal een eerste evaluatie van het waterbeheer plaats vinden. Ontzilting Om tot een verantwoorde keuze van de ontziltingsmethodiek te komen is gebruik gemaakt van het 1 -dimensionaal water- en 645

Driemaandelijks bericht Deltawerken | 1987 | | pagina 45