Voorwoord Mijn verre ambtsvoorganger, wijlen minister Algera, had een vooruitziende blik toen hij in het eerste nummer van het Driemaandelijks Bericht ter inleiding schreef, dat deze serie zou kunnen uitgroeien tot een stuk documen tatie over de Deltawerken. Wie nu bij het verschijnen van het 123/124e nummer in de jaren terugkijkt, ziet dat zijn verwachting ruimschoots is uitgekomen. Niemand kon toen nog vermoeden, welke verrassende wendingen zich in de uitvoering van de Deltawerken zouden voordoen. Het begrip milieu bijvoorbeeld had zo'n dertig jaar geleden eigenlijk alleen maar een sociale betekenis. In verband met de natuur ging het pas later leven. En juist over dat onderwerp heeft het Driemaandelijks Bericht veelvuldig en indringend verslag gedaan. Maar ook de onderzoekingen op het gebied van de techniek, de morfologie, metingen van stromingen enzovoort boden de lezer doorlopend een boeiend beeld van wat er in de Nederlandse kustwaterbouw omging. De redactie van de artikelen was bovendien zodanig, dat ook de geïnteresseerde buiten staander de behandelde onderwerpen kon bevatten. Er schijnen zelfs verzamelaars te zijn die verwoede pogingen doen om de hun ontbrekende nummers op de kop te tikken om de serie compleet te krijgen. Het Driemaandelijks Bericht is als chronolo gische reeks artikelen een indrukwekkend stuk documentatie geworden over dertig jaar Deltawerken. De minister van Verkeer en Waterstaat drs. N. Smit-Kroes.

Driemaandelijks bericht Deltawerken | 1988 | | pagina 9