JEevens mochten wij- een belangrijke bijdrage ontvangen uit de kas van het Comité Wintervoedering te 1s-Gravenhage In totaal werd ontvangen een bedrag van 544,70. s Uitgegeven werd een bedrag van totaal 641?65» Hierbij moet nog gerekend worden een post voor bedankjes aan diverse per sonen, waarvan ons bekend is, dat zij op ruime schaal, dus meer dan normaal, deel hebben %enomen aan de wintervoeder ing. Ook de beide Landbouwcoöperaties te Breskens en die te IJzendijke bleven niet achter. Grote hoeveelheden graanafval enz. werden te onzer beschikking gesteld. Be fa. Gebr. de Feyter te Breskens stelde een niet onbelangrijke hoeveelheid aardappelen ter beschikking, Graanhandel de Feyter te Sluis ver zorgde de vogels in de omgeving van het Pensionaatsde fam. Batselaere-Bevin te Sluis verzorgde in een wak enkele tientallen meerkoeten en enige blauwe reigers. De fam. Rosenkranz te Oostburg de weinig overgebleven waterhoentjes onder Oostburg. 1 Met een klein woordje aan vlassers onder Eede.en St. kruis/A.ardenburg werden wonderen verricht met hun hopen vlasafval op hun bedrijvèn. We denken dat wij zo nog verder door kunnen gaan. Ons ontbreken verdere namen van personen. Wellicht zijn ons zelfs namen ontschoten. WIL ONS DAARVOOR VERONTSCHULDIGEN. ALLEN, GENOEMD EN NIET GENOEMD, ONZE HARTELIJKE DANK-t l 11 i Welke vogels werden gevoerderd? We denken aan de tot een aantal oplopende hoeveelheid van 1000 eenden onder Groedesmienten, bergeenden, veldleeuweriken, fratersgeelgorzen, ganzen (konden wij evenwel niet blijven houden), zwanen, patrijzen, meerkoeten, v blauwe reigers, vinken, putters, groenlingen, merels, lijsters, kramsvogels^ koperwieken, kneu, nonnetjes, zaagbekken,-sneeuwgoraen- en roodborstjes, o<m de meeste soorten te noemen. Daarnaast de jachtvogels als patrijs en. fazant. Op een gegeven ogenblik ook een troep van JOO houtduiven, daarnaast natuurlijk kraaien en meeuwen. Op sommige plaatsen groeide het aantal leeuweriken tot 300 ex. De vinkachtigensakten af van ongeveer 5000 tot on geveer 1500, na invallende lichte "dooiperioden" Het totale quotum aan voedsel dat onder Groede werd uitgestrooid bedroeg 7555 kilogram, Breskens ongeveer 2500 kilogram, "Aardenburg" ongeveer 3000 kilogram en Braakman (door W. Z-Vlaanderen ter beschikking gesteld) ongeveer 4000 kilogram. Totaal ongeveer 17.000 kilogram. HELAAS konden wij niet alle vogels helpen. Hier en daar werden grote aantallen slachtoffers aangetroffen. Een groot aantal sneuvelde tijdens de sneeuwstorm. Het aantal meerkoeten en waterhoentjes werd gedecimeerd. Het bleek niet mogelijk deze aan open water te helpen. We denken b.v. aan de sterfte van Zwarte Sluisje en Nieuwkerkse kreek. Ook het aantal slachtoffers onder de scholeksters was groot. En wel hoofd zakelijk langs de kust bij Hoofdplaat. Op één middag werden door de Heren Lecluyze en Verstraeten 51 exemplaren gevonden. Doodsoorzaak hoofdzakelijk dichtgevroren snavels. Aan vorstslachtoffers werden geregistreerd; (en wij wetennatuurlijk niet, alles, niet alle slachtoffers zijn ons bekend!); "3 blauwe reigers, 10 kerkuilen (zie je anders nagenoeg niet in ons gewest), ,4 knobbelzwanen, 3 wilde zwanen, 1 kleine zwaan, 1 waterral, 2 kolganzen, 3 rietganzen, 2 brandganzen, 2 smienten, 3 wilde eenden, 3 merels, 7 spreeuwen, 8 kramsvogels, 2 koperwieken, 2 ijsvogeltjes20 patrijzen, 5 leeuweriken, 1 fazant, 1 tureluur, 15 houtduiven, .2 holenduiven, 3 berg eenden, 1 :roerdomp, 1 dodaars1 houtsnip, 76 scholeksters 1 grauwe gans', -2 vinken, 434 meerkoeten en 237 waterhoentjes. Totaal; 856 stuks,..

't Duumpje | 1959 | | pagina 4