"HET DUUMPJE" -0-0-0-0-0-0-0-0-0-0- Mededelingenblaadje van de Vogelbeschermingswacht West Zeeuwsoh Vlaanderen. 6e jaargang no', 1., februari 1962. sekretariaatHelsinkistraat' 2OOSTBURG. gire. 378787 tnv. penn. Vogelw. W.Z.Vlaanderen OOSTBURG. Het.heeft' wel lang geduurd dat' U weer eens een blaadje bij U in de bus kreeg. Maar ja, wat wilt U. Iedereen heeft zo zijn eigen werk.' Ook het Bestuur dat U bindertijd koos. En dat gaat vooré Ook bij U, Vandaar dat alles we'l eens niet zo wilt lopen als iemand wilt. Maar- daarom niet getreurd. Hier de eerste aflevering in 1962, Helaas kunnen wij U' nmg niet mededelen wanneer de Algemene Vergade ring wordt gehouden. Zoiets komt plotseling uit de lucht vallen, gelijk een torenvalk je op z;ijn prooi stoot. Wij azen nog op een spreker met film of dia's die deze avond na het algemene gedeelte kan vullen. Wij moeten rekening houden met onze kas omdat die niet leger wordt als dat ze reeds is. O ja. Verschillende leden vinden bij dit blaadje nog een stenciltje.-^ Bat zijn zij die over 1961 hun bijdrage nog niet hebben betaald: Poe.. Uw penningmeester maar voorschieten. Maar zijn geldmiddelen reiken ook maar tot een bepaalde hoogte. Het als bij de vogels. Die kunnen ook niet hoger vliegen dan waarvoor zij gebouwd zijn. Bit geld ook voor de leden die hun bijdrage over het nieuwe jaar nog; niet hebben gestort.' Om het een ieder gemakkelijk te maken hebben wij een eigen gironummer. Het staat hierboven: Het is gemakkelijker voor de penningmeester om op deze wijze over geld te beschikken. Voor hen die deze betalingswijze hiet gemakkelijk genoeg vinden* U kunt Uw bijdrage ook betalen in geldige postzegels van 4 cent en 12 cent. Te verzenden in een gesloten enveloppe aan het selcretariaatï weet U wel: OOSTBURG. Helsinkistraat 2. VFIRZWAKTE EU Z IEEE VOGELS (II). Het komt nog al eens voor, dat wij op onze wandelingen jonge vogels vinden' die om een cf andere reden het contact met de uuders verloren hebben. Het beste is eerst af te wachten of de ouders op het geroep van het jeng afkomen en het voeren. Als zij dit niet doen, dan kunn( wij zelf onze maatregelen nemen. Spoed is noodzakelijk. Geweekt brood voeren en dat aan een lucifertje de vogel voorhouden. Als het jong z'n bek openspert kunt U het voer erinwerpen. Anders moet U de bek met de nagels van vinger en duim zacht openen en het voedsel tot achter in de keel duwen. Insecténeters (puntige snavel!) kunt U voorzichtig kleine insecten voeren, ook pincet naar of in de keel te brengen. Zaadeters (stompe snavel!): fijngemaakte biscuits met wat ei en levertraan. Overdag élk uur voeren, tot zij het nest zouden verlaten; dan elke twee uur, waarbij een bakje met voedsel in de kooi moet staan om het dier zelf te leren eten. Als hij eigenlijk'nog in het nest moest liggen kunt U de vogel in wat .hooi' leggen, dat in de kooi in de vorm van een halve bol wordt aangebracht. Het is dus mogelijk' bijna elke vogel op te kweken, maar het kóst veel geduld en veel tijd. Met kraaiensoorten lukt het bijna altijd, maar met de kleinere vogels is het heel wat moeilijker.

't Duumpje | 1962 | | pagina 1