Hiervoor is ALLER MEDEWERKING- nodig. Blijft nu eens niet laks achter Uw haard zitten of er voor maar werk eens mede aan dit werk. Geef efens gegevens van' broedgevallen van alle soorten vogels welke U weet. Geefteniet wat. Alleen van de huismus is'het' niet nodig. Maar zelfé spreeuw, merel en zanglijster zijn welkom. Is het niet van "belang,voor nu dan toch zeer zeker voor later. Want wat weten wij eigenlijk af van onze vogelstand van 10 'jaar, 30 jaar, 50 jaar ge leden??? Wel iets oppervlakkig, maar in meer diepere zin?? Wie weet nog dat zioh vroeger een kolonie roeken bevond onder Cadzand?? Was dit de enige kolonie na 19Ö0? Wie weet hoe de hofstede van de heer G. Doens te IJzendijkë aan de naam "Reigershof" komt?? Wat weteh wij van de stand van de gierzwaluw af? En zo kunnen wij doorgaan, zeker 150 verschillende vogelsoorten af. Wie heeft wel eens een velduil gezien? Hoe staat het met le kleine steenuil, Is deze gedoemd te verdrijnen door de steeds vorder voortgaande velling van knotwilg en knotpopulier?.? PORTEPEÏÏLLE Blijft nog ..steeds een zorgenkind. Wanneer geeft een ieder die eens rege,lmatig doer??? Is dat nu zo moeilijk??? «ESTKASTJES Heeft U er al aangedacht deze schoon to maken??? Het is de hoogste tijd! Dank zij de goedgevigheid van vei,en konden aan totaal 50 persoinem de volledige serie vogelplaatjes van het Riz la album wor den verstrekt. Hartelijk dank aan alle gevers. Bu een tweede boekje is uitgekomen hopen wij ook velen hier an te kunnen helpen. Zij die het eer-sta "boekje alsnog, gerenee vergoeding werden aan te schaffen kunnen, zich in verbinding stellen met "het'se&*ê%a3^¥t.~^'' PBRSILEMMERIJES Persilemmertjes worden ook nog steeds in dank aanvaard» Hartelijk dank aan diegenen die ons hiermede ook Steeds weer hebben verblijd. Enkele waarnemingen en gegevens. Is het U ook opgevallen dat de laatste jaren de Bonte Kraai zo wei nig wordt waargenomen? Wilt U deze vogel nog eens zien, bezoek dan de omgeving van een der vuilnisbelten in ons landje, welke steevast ^altijd in een mooie Kreek te vinden is. U zult er in het winterhalf- ^^ar dan altijd wel enkele aantreffen. - Zijn U de laatste weken bij de aanhoudende stormen de grote troepen mantelmeeuwen opgevallen? Regelmatig troepen tot 150 stuks toe, zowel de grote mantelmeeuw, als de kleine Britse en kleine Scaadinaafse.' Er zijn dagen dat er in ons landje meer dan vijf honderd te zien zijn. Hans Verploeg nam op het Grot'e Gat bij Oostburg op 30 januari 1962 vier kleine wilde zwanen waar. Onder Aardenburg zitten ook deze winter weer de ransuilen. IJverig zijn weer de braakballen verzameld voor onderzoek en.opgezonden. Wie weet waar nog kerkuilen worden aangetroffen? Gedurende, eind november I96I tot half december I96I werd regelmatig een scholekster bij de Vismijn te Breskens aangetroffen met een ver groeide snavel. De bovensnavel was over de ondersnavel heengegroeid en had de vorm van een snavel als van een kruisbek. Op 2 janï 1962 werden 8 sneeuwgorzen/ op^.9 febr: 1962 4 sneeuwgorzen waargenomen, respectievelijk Schor Ho. Een en Zwin.

't Duumpje | 1962 | | pagina 4