Cadzand. Daarnaast particuliere vuilnisbeltjes als Zwarte Gat "bij Groede. Vandaar, dat wij menen, dat wij het voorstel van één der gemeenteraadsleden in Breskens ten volle moeten steunen. Zouden wij de gemeentebesturen in ons landje mogen adviseren eens in overweging te nemen om te komen tot een cen- rale vuilnisverbrandplaats? Vanzelfsprekend weten wij van onkosten, die hieraan verbonden zijn niets af. Dat zal van "overheidswege" bekeken moeten worden. Onzerzijds mogen wij wijzen op het verstoren van de biotopen in de omgeving van vuilnisbelten. Concentratie van kraaien en roofmeeuwen. Daar nevens aankweken van ratten. Alles een gevaar voor de vogelstand. Verlies van natuurschoon, waarvoor toch vele toeristen ons landje komen bezoeken. Vele instanties en verenigingen trachten toch het natuurschoon te bewaren, opdat zij, die nodig aan vakantie toe zijn tot rust kunnen komen in de vrije natuur. Zelf hebben wij deze natuur dagelijks rondom ons. Vandaar, dat wij dit niet altijd waarderen. Omdat wij het niet meer zien. ij geloven, dat met een beetje goede wil en in volle samenwerking tussen alle gemeenten veel te bereiken zal zijn. Wij zijn tenslotte toch allemaal Zeeuwsch-Vlaminggeboortig in deze streek of niet, wij zullen het allen tesamen bewoonbaar moeten laten blijven. Vandaar, dat wij ons verheugen, dat de gemeente Sohoondijke reeds gestopt is om haar vuilnis in de Molenkreek aldaar te storten. BLAUWE REIGER. Het onderzoek naar het voorkomen van de vroegere kolonies van de Blauwe reiger is nagenoeg voltooid. Althans de eerste ronde. Voor het resultaat wordt uitgegeven zouden wij, die nog over gegevens beschikken dringend wil len verzoeken, om deze aan het secretariaat op te zenden. Kijk nog eens /osei» want als wij enige jaren verder zijn dan kunnen wij, menselijkerwijs gesproken, aannemen, dat U deze als broedvogel niet meer in ons gewest zult aantreffen.

't Duumpje | 1962 | | pagina 4