Als gevolg van de bezetting van de bestuursfunkties kan weer een grotere aktiviteit naar buiten worden verwacht. Reeds werd hiermede een aanvang gemaakt door een filmvoorstelling te NIEWVLIET op vrijdag 20 maart 1964 in Hotel Parkzicht. Aldaar werden de bekende vogelfilms, tevens van grote heemkundige waarde, van de heer M. van Lede té Knokke ge'toond Vanzelfsprekend was de ons aller bekende,M. Koopman uit Knokke weer als zijn assistent op deze avond aanwezig. Gezien het aantal inwoners van Hieuwvliet 'was de opkomst van 45 per sonen, waaronder ruim de helft jeugd, niet onverdienstelijk. Een woord van dank past ons aan de heer J. Eijckborst, hoofd der school te Nieuwvliet, die de jeugd stimuleerde om deze avond bij te wonen. Als tweede uiting naar buiten mogen wij de vertoning van dia's door de heer H. van Putten noemen en wel Voor de Schoolkinderen op dinsdag 14 april te Waterlandkerkje. Hartelijk dank aan de heerrJ,Jde Bruijne hoofd dér school aldaar, voor zijn grote medewerking. Daadwerkelijke vogel- en natuurbescherming. Werd in ons vorigmededelingenblaadje reeds de aandacht geschonken aan het BRANDGEVAAR dat onze schaarse bomen- en struikenstand bedreigd waarbij de heer A. Platschorre, Vlamingpolder te Cadzand zich bereid verklaardeom waarschuwingsborden te laten plaatsen tin de duinen ten oosten van Zeebad Cadzand en in de Geïnundeerde Zwarte Polder, door tussenkomst na bespreking werd verdere medewerking ondervonden om deze waarschuwingsborden ook op andere plaatsen te laten aanbrengen. De heer.A. Priester te Breskens verklaarde zich bereid een bord te la ten plaatsen in de duinen te Breskens nabij de uitgang van het kampeer terrein van ÏTV Zeebad aldaar.. De gemeenteopzichter te Breskens verklaarde zich bereid om bordjes "Geen vuur" te laten aanbrengen op de Promenade te Breskens. De helm beplanting van deze Promenade is toch bij uitstek geschikt, vooral in de trektijd, tot het opvangen van trekkers en het verschaffen van voed sel. Vooral het aantal leeuwerikken en graspiepers kan zeer groot zijn dat hier verblijft vooral tijdens de najaarstrek wanneer ,de vogels de Westerschelde zijn overgestoken. De heer C. Loete plaatste vervolgens een bord bij de aangeplante popu lierensingel met onderbegroeiïng langs de Linie bij de Linieput. Verder werd door hem een bord geplaatst bij het bekende Ezelsputje. Alle medewerkenden, zowel eigenaren als medewerkenden, onze hartelijke dank. EMELEJ3IJZ0NDERE VOGELWAARHEMIHGEÏÏ Aardenburg. De eerste boerenzwaluw werd dit jaar uit Aardenburg gemeld. - De heer I. Versprille nam deze waar in de voormiddag van 28 maart.

't Duumpje | 1964 | | pagina 2