Wij willen nog dit hieraan toevoegen. Zou het economisch niet verant woord zijn om de oude kippen op te ruimen, aldus geen oude taaie kip pen te moeten eten? Een vers jong kippetje is toch veel lekkerder? Wanneer.de kippenstapel verjongd werdzou de vogel-the vanzelf verdwij nen. Wij weten niet op welke bedrijven onder St. Kruis deze vogel-tbc heerst, cq heeft geheerst. Wij weten ook niet wie deze vraag heeft gesteld. Echter is het wel opvallend dat juist in deze streek minder meeuwen voorkomen dan b.v. langs de kust. (onder St. Kruis is deze ziekte ge constateerd als proefgemeentevan andere gemeenten zijn ons geen ge gevens hekend). In elk geval kunnen wij gerust zijn dat wij onze mooie meeuwen nog steeds fraai zwenkend door de vrije lucht kunnen zien vliegen, zonder dat wij angst behoeven te hebben dat vervolging op grote schaal zal plaats hebben. Tot slot nog een oproep tot medewerking. Graag zou de sekretaris alle gegevens ontvangen over het voorkomen van de BERGEEND in West Zeeuwsch-Vlaanderen. Benieuwd hoeveel reakties hierop binnenkomen. Meestal is dit niet zo daverend groot. Het gaat voornamelijk over het aantal broedgevallen en waar deze vogel zijn nestplaatsen heeft. Ook over het aantal vogels dat aanwezig is en niet tot broeden komt, Zeer belangrijk is het opgeven van het aantal jongen dat men ziet en op welke plaatsen deze jongen worden aangetroffen. Zo mogelijk met ge schatte leeftijd. VERSLAG UITSTAP zaterdag 30 mei 19^4 naar het landgoed van Graaf Mare de Hemptine Begunstigd door schitterend zomerweer bezochten wij op die dag "De Plaat" Aan de oproep hadden 47 personen gehoor gegeven. Tot op heden een rekord- aantal! )We werden daar rondgeleid door de heer C. Loete, jachtopzichter van de Plaat. Allereerst werden de groei- en bloeiplaatsen bezocht van de orchideëen die aldaar aanwezig zijn. Voor liefhebbers van kleurenfoto's een dorado om een plaatje te schieten. Helaas was door vakantie onze orchideëen- kenner afwezig. Een volgende maal hopen wij beslagen ten ijs te komen wat de soorten betreft. In elk geval groeien er de navolgende soortens Vleeskleurige orchis, Rietorchis, Gevlekte rietorchis, Soldaatje (4 ex.), Gevlekte orchis (enkele exemplaren) en in de bosrand de Breedbladige wespenorchis. Aan het verzoek van de eigenaar om geen bloemen te plukken werd door allen voldaan. Hartelijk dank voor de opgebrachte zelfdiscipline Ook aan het verzoek om niet te roken op het terrein! Hartelijk dank! Daarna werd een rondwandeling gemaakt langs bosrand en Linieput en terug door de weilanden Een uitgekomen nest van een fazant werd aangetroffen, enkele nesten van tortel en bosduif werden getoond. Enkele tientallen bergeenden en kievitten zweefden boven onze hoofden, de grutto liet zijn alarmerende roep horen. Meerdere nesten van de bergeend werden gevonden en getoond. De wielewaal liet zijn roep horen uit de bosrand. Dat op een dergelijk terrein door een zo groot aantal personen het aan tal aanwezige vogels niet alle worden waargenomen ligt voor de hand. Ook de warmte deze middag had hieraan schuld.

't Duumpje | 1964 | | pagina 5