De toename van land- en tuinbouwergiften: het ging niet alleen over het be ruchte parathion, maar ook over vele andere soorten vergiften, welke de vogel stand bedreigen. Een moeilijke materie. Wist U dat b.v. ook T.M.E.R., zeer schadelyk is? Kippen welke hiervan iets binnen krijgen leggen schaalloze eieren. Hoe zal dit zyn me-t de vogels in de natuur? 4 5 maal wordt met dit vergift gespoten, net in de periode wonneer de vogels eieren leggen. Ook de funeste gevolgen van de chemische bestrijding via de sloten kwam ter sprake. Evenals de urgentie om de strf.fbaarheid van het verkeerde gebruik van al deze vergiften aan de grote klok ta hangen, door middel van uitvoerige publicaties in de landbouw - en de andere pers. Verder zal er de nodige aandacht besteed moeten worden aan het misbruik maken van windbuksen en winddrukpistolen (notabene kinderspeelgoed). Ook zal meer propaganda gemaakt moeten worden voor het wyzigen van het maaien van graspercelen. Geschiedt dit nagenoeg altijd vanaf de buitenkant van de per celen, dit zal meer vanaf het midden van de percelen moeten geschieden, waar door de jonge vogels in de percelen een uitwijkmogelijkheid hebben naar de slootkanten toe. Ook werden alle deelnemers op de hoogte gebracht, door middel van een kleur- ryke brochure, van de nieuwste vinding om stookolieslachtoffers schoon te krugenHoe ze hierna reageerden staat er niet bij, doch de proef lijkt het proberen ten volle waard. Het spul heet Polyclens en is verkrygbaar by Cadix Nederland n.v., Bokelweg 54 te Schiedam, tel. 0.10-62325. Het is al begin 1965 in gebruik in Fries land o.a. door Waterstaat, Vogel- en Dierenbescherming. Genoemde firma stuurt graag wat documentatie-materiaal De aandacht werd gevestigd op de publicatie van enige voordrachten gehouden na het verschynen van het bekende boek van de overleden Amerikaanse biologe Rachel Carson "De Dode Lente" (op aanvraag terlezing te verkrygen). Deze voordrachten werden in het byzjjn van meer~3.ah 600 bezoekers gehouden door de Biologische Raad van de Kon. Academie van Wetenschappen en zyn 5,70 verkrygbaar by* de Uitgevery PUDCC te Wageningen. Mogelyk ook by Uw Tenslotte werd (door onze Wacht) het punt: achteruitgang van de Bonte Kraai ter sprake gebracht. Een pleidooi werd. gehouden om deze vogel ook een mate van bescherming te geven, opdat later niet verweten kan worden dat mede door het doden van deze soort in ons land deze vogelsoort sneller achteruitgaat. Medegedeeld werd dat van de zyde van het Ministerie van Landbouw en Visserij geen wijziging in de bestaande toestand zou worden gebracht. TREKGEGEVENS en BROBDGEGEVENS SluisOp 27 óf 28 april 1964 vertoefde er een ooievaar tussen 8 en 11 uur achter het Walplein aldaar (med. fam. Quataart). Ook dit jaar broedde de appelvink weer in één vein de boomgaarden onder deze gemeente IJzendükeOp ongeveer 1 mei 1964 vond de Heer J. Nijssen te IJzendyke een vergiftigde zilvermeeuw met ring Moskwa D 487»877» Bericht werd ont vangen dat deze vogel op 2 juli 1960 als juveniel geringd was op Great Ainov Islands (Barents Sea). CadzandVia ons lid de Heer van Nieuwflnhuyzen te Cadzand werd een ring van een geelgors (gele.vink) gebracht, ringnoBruxelles 4 BP 73 4 A 20551 Deze vogel werd te Cadzand gevonden op 15 april'1964. Deze vogel bleek als overjarige vogel geringd te zyn op 2^ december 1962 te Zwin Zoute. Braakman-NoordOns lid C. Riemslag ving op 20 oktober 1964 een scholekster met ring Arnhem 4.020.569. Deze vogel bleek 10 dagen tevoren in de

't Duumpje | 1965 | | pagina 3