:v 0-L,JL0-¥ Mededelingenblad van de Vogelbeschermingswacht West Zeeuwach-Vlaanderen. 9e jaargang no. 2/3 november 19é5 "Voorzitters J.L.-van Leeuwen, Oostburg. Sekretaris; H. Enkelaar, Helsinkistraat 2, Oostburg. Tel, (01170) - 2491» Penningm. s J. de Zwart, Oude Haven 68, Oostburg. Giros 37 87'87 t.n.v. Penn.Vogel'b.wacht W.Z.-Vlaanderen. Oostburg. Kontributie; minimum 1,50 per jaar. 1IN MEMORIAM. Op woensdag 6 oktober 1965 overleed tot ons leedwezen op 71-jarige leeftijd onze oud-voorzitter, tevens erelid, de Heer C.M. van den Broecke Vanaf de oprichting was hy voorzitter van onze Wacht, totdat zijn ge zondheidstoestand noopte deze funktie neer te leggen. Als dank voor het--vele werk dat hij in de oprichtingsperiode had ver richt, werd hij door de wacht tot erelid benoemd. Ondanks zijn steeds achteruitgaande gezondheidstoestand bleef zyn be langstelling voor ons werk onverflauwd. Zijn liefde voor de natuur, speciaal het vogelleven, was onuitputtelijk, de natuur was zijn thuis. Hy ruste in vrede. De sekretaris vertegenwoordigde de Wacht bij de teraardebestelling. 2- UITSTAP - Hierby nodigen wij U uit tot het bijwonen van een uitstap naar de BRAAK-''. MAN, en wel op zaterdag 2^ november 1965- Aanvang; 14-30 uur. - - Vertrekpunt; Ingang Rekreatieterrein aan de Middenweg (d.i. de weg lo- pende van Biervliet naar Hoek). De Braakman is één van de belangrijkste plaatsen voor het vogelleven in Zeeuwsch-Vlaanderenondanks het feit dat de rekreatie en waterwin- reservoirs grote afbreuk hebben gedaan o.a. aan de ganzenpleister- plaatsen. Nu de bouw van munitiebunkers niet doorgaat, willen wij onze vreugde hierover uiten door een bezoek aan dit prachtige gebied te brengen. Autobezitters worden ook nu uitgenodigd zich te willenontfermen over niet-autobezitters Medebrenging van belangstellenden wordt op hoge prijs gesteld. Uitstap gaat alleen door bij mooi weer (geen regen en mist). 3. Verslag van de ALGEMENE VERGADERING, gehouden op 2 februari 1965 te Oostburg in de Burgerzaal van het gemeentehuis. Toen de vergadering om 19-30 uur door de Voorzitter, de Heer J.L. van Leeuwen, werd geopend kon slechts een klein aantal leden verwelkomd worden. Het aantal leden groeide echter gestaag aan en be- droeg na afloop van de Algemene vergadering en bij de aanvang van de Filmvoorstelling 33- De voorzitter deelde mede dat hij na het proef jaarbereid was aan te blijven als voorzitter. De doelstelling van de Wacht werd de laatste tyd uitgebreid tot die van Natuurbescherming. Dit was het gevolg van de y uitgegeven brochures De Inlagen van Hoofdplaat. Wintervoedering behoefde niet plaats te hebben. De uitstappen verliepen naar wens Besprekingen werden gevoerd met het College van Burgemeester en Wet houders der gemeente Hoofdplaat en met de Voorzitter van de Waterkering onder Hoofdplaat, deHeer A.P.. Calon, betreffende de Inlagen van Hoofdplaat.

't Duumpje | 1965 | | pagina 1