Het' aantal leden bleef het afgelopen jaar vrijwel konstant. Meer leden aantrekken is echter wel zeer noodzakelijk. Het jaarverslag van de sekretaris over 1964 werd door de vergadering na bespreking goedgekeurd, met dankbetuiging voor al diens werk. Het financieel verslag van de penningmeester kon ook de goedkeuring van de vergadering wegdragen. Een verhoging van de kontributie zal echter niét kunnen uitblijven in verband met de steeds stijgende kosten o.a. van papier en port. Bij de bestuursverkiezing werden de aftredende leden, de Heren A. de. Die, H. Enkelaar en J. Dieleman herkozen. In verband met zijn leef tijd meende, de Heer P.LMangnus zich niet meer voor.,een herverkiezing als bestuurslid beschikbaar te stellen. In zijn plaats werd gekozen de Heer C.. Riemslag te Biervliet. De voorzitter bracht dank aan de.Heer P.L. Mangnus voor. zijn werk voor de Vogelwacht verricht. Op suggestie van de Heer H. van Iwaarden te Aardenburg werd het bestuur uitgebreid met de Heer J. van Amerongen te Aardenburg, ter meerdere spreiding van de bestuursleden over het gehele gewest. Naar aanleiding van een op de vorige jaarvergadering gemaakte opmerking inzake de mogelijkheid van aanwezigheid van de "wilde haver" in het uit gestrooide voedsel bij wintervoedering, gaf de sekretaris een toelich ting over deddaaromtrent binnengekomen adviezen. Hoofdadviess geen voedselstrooien op landbouwgronden dus op die landerijen, waar akker en tuinbouwgewassen worden geteeld, alleen op weiland en langs dijken, zover mogelijk van bouwland verwijderd. Eerst toestemming vragen van de gebruiker van die gronden, opdat ook geen vergissing gemaakt wordt met landerijen waarop graszaad wordt geteeld. - - f Bij de rondvraag stelde de Heer G. Prang te Nieuwvliet aan de orde dat er in het schor en duinterrein van de Geïnundeerde Zwarte Polder onder Nieuwvliet elk voorjaar vele nesten van de Bergeend worden verstoord, terwijl het ook veel voorkomt dat de aldaar groeiende asperges worden uitgegraven. Naar aanleiding van een door Mevrouw F.J. Los-de Boer uit Oostburg ge stelde vraag, stelde de voorzitter in het vooruitzicht dat de Wacht een schrijven aan alle schoolhoofden van onderwijsinstellingen in West Zeeuwsch-Vlaanderen zal doen uitgaan, waarin de jeugd .gevraagd wordt de nesten in de broedtijd niet te verstoren. Na afloop van de vergadering werden de bekende films van de Heer M. van Lede te Knokke vertoond over het vogelleven van diverse streken van West Zeeuwsch-Vlaanderen en omgeving. Voor het bijwonen van deze films waren ook de leden van de Heemkundige Kring West Zeeuwsch-Vlaanderen uitgenodigd. Aantal personen bij deze filmvoorstelling? 72.. Omdat de Heer M. van Lede door ziekte verhinderd was zelf de door hem opgenomen films te vertonen, werden deze mooie films gedraaid door de Heer B.F. Rasker te Oostburg. Voor toelichting zorgde de sekretaris. Op maandag 22 maart 1965 verzorgde do Wacht een lezing met kleurendia's te Sluis in Hotel Balmoral. Als spreker trad op de bekende botanicus de Heer A. de Visser te Sint- LaurensOnderwerp? Wilde planten en bloemen, in West Zeeuwsch-Vlaan deren. Deze avond werd belegd als bijdrage van de Wacht ter herdenking van het feit dat de grote natuurliefhebber en beschermer Dr. Jac.P. Thijsse honderd jaar geleden werd geboren»

't Duumpje | 1965 | | pagina 2