- 3 - Dê Heer A. de Visser hield een uitstekend verhaal over de plantenwereld van West Zeeuwsch-Vlaanderen en liet herhaaldelijk-uitkomen dat er zonder plantengroei geen vogelleven mogelijk is. Van de 130G soorten planten in Nederland treffen we er 556 in West Zeeuwsch-Vlaanderen aan, waarbij ver schillende zeldzame en zeer zeldzame. Zijn betoog werd verduidelijkt aan de hand van drie uitgebreide series prachtige kleurendia's. Het aantal bezoekers op deze avond was 44» Aan het einde van de avond werd een inzameling gehouden-voor "Thijsse's Hof", welke een bedrag opbracht van:f 20,--. Dit bedrag werd uit de kas van de Wacht- aangevuld met eenzelfde bedrag. Naar aanleiding van deze avond deelde de Voorzitter tevens mede dat- be sloten was om als lid toe te treden van de Vereniging tot Behoud van Natuurmonumenten. - Rest ons nog onze dank over te brengen aan de Heer F1Dusarduyn voor het beschikbaar stellen van zijn zaal. - 5. Mogen wij U in verband met het "THIJSSE'S JAAR!' nog wijzen op-de Uitgave "VOGELZANG" door Dr. Jac.P. Thijsse? Dit boek werd door hem geschreven vóór 1940 doch door de oorlogsomstandigheden niet meer uitgegeven. Zijn toen geschreven werk heeft de volle aktualiteit behouden. Dit schitterende boek is echter alleen verkrijgbaar bij inlevering van 60 Ruitertjes, welke voorkomen op artikelen van Verkade (met uitzonde ring van de ruitertjes op toffees) én een bedrag van 4,95 en wel bij elke leverancier van Verkade-artikelen; 6. THIJSSE'S HOF. t De hof is gesticht door en genoemd naar Dr. JacP. Thijsse, die in 1945 overleed- Over de geschiedenis van de tuin en het tot stand komen van de stichting in 1925 vertelt Thijsse op de hem eigen enthousiaste wijze in de boekjes i "Een jaar Thijsse's Hof" en "Een tweede jaar in Thijsse's Hof".. Zij zyn beide verschenen in de Heemschutserie. De Hof wil op een beperkt terrein van 2 ha iets laten zien van de grote rijkdom van de duinflora' in alle seizoenen. - Het is dus geen speelterrein, maar eerder een "geleide wildernis". Welkom is alleen wie aandacht heeft voor een stukje natuur, dat hier met zorg en toewijding in stand wordt gehouden. Het terrein bestaat uit Duinbos, Duinstruweel, een Duinrooshelling, Duinweiden, Duinheide, Stuifduin en een Duinpias. 7. Naar aanleiding van de vraag van Mevrouw F.J. Los-de Boer op de Jaarver-- gadering werd de navolgende brief aan de Heren Hoofden en Onderwijskrach ten van de Lagere Scholen in West Zeeuwsch-Vlaanderen gezonden. "De tijd van groeien en bloeien in de natuur staat weer voor de deur, de tijd ook van nestbouw door onze gevederde vrienden, de vogels. U zult on getwijfeld weten dat de vogelstand in ons gewest terugloopt. Blauwe rei gers, putters en wielewalen (om er maar enkele te noemen) zijn zeldzame verschijningen geworden. De zwaluwstand loopt terug. Die teruggang heeft diverse oorzaken en is om verschillende redenen t-e betreuren. Kunnen we iets doen om de achteruitgang van de vogelstand enigszins te. stuiten? We menen van wel. - Daarom doen wij een beroep op U om ons hierin een handje te helpen. Dit kan gebeuren door Uw invloed aan te wenden de leerlingen ervan "te weerhouden vogelnesten te verstoren, eieren en zelfs jonge vogels uit de nesten te halen.

't Duumpje | 1965 | | pagina 3