10. ZO GING HET 150 JAAR GELEDEN!i De Gedeputeerde Staten van Zeeland, aan alle degenen, die deze zullen zien of horen lezen, Salut, doen weten; Dat de Provinciale Staten hij Hun Ed.Gr.Achtb.Resolutie van de 8 Julij 1820, hebben gearresteerd het navolgende, door ZIJNE MAJESTEIT bij be sluit van den 17 September jongstleden, goedgekeurd Reglement, op het weren van schadelijk Gevogelte binnen deze Provinciën, en dat hetzelve van den 1n Januari 1821, voor een ieder verplichtende zal zijn art1 Gedurende twee jaren of zo veel langer, als dit in het vervolg, nodig zal bevonden worden, zullen in de Provincie Zeeland alle Reigers, Eksters, KaaüwenKraaijen, Vlaamse Gaaijen, Woud-, Bosch- of zogenaamde Val-duiven en Musschen, door de Ingezetenen moeten worden geweerd. art2 Daartoe zullen alle gebruikers van Landen, Boomgaarden, Plantagiën, .TuinenHuizen, enz. het zij dezelve Eigenaars, Pachters, Baanders of Huurders dier goederen zijn, alsmede alle direktiën over Kerken, Torens en andere diergelijke gebouwen, op zulke tijden als door de Plaatselijke Besturen zullen worden aangekondigd, alle de in dezelve aanwezige Vogel nesten van voorgeschreven soorten moeten verstoren en uithalen, en zulks of dezelve gevonden worden in bomen, hagen, struiken en dergelijke, of wel aan de daken der gebouwen. art3 De Plaatselijke Besturen, behalve die in de negen Steden, als aan welke de regeling van dit toevoorzigt op de voet van derzelver Reglementen wordt overgelaten, zullen, op 'eenen door hen tusschen den 1 en 10 der *- maanden Mei, Junij, Julij en Augustus te bepalen dag, eene Schouwing doen op de wering van de in het eerste artikel vermelde Vogelnesten, met dien verstande evenweldat zij het onderzoek aan of op de daken kunnen te werk stellen, of'achterwege laten, naar mate zij dit voor het belang der Gemeente al of niet nodig oordelen. art. 4. De Inwoners zullen van den dag en het uur der Schouwing, ten minste acht dagen te voren, door eene Bekendmaking, van wegen de Hoofden hunner respective Besturen moeten worden verwittigd. art5 De overtredingen zullen bij elke Schouwing door een behoorlijk Proces verbaal, volgens onderstaande Model, worden geconstateerd: en zal daar mede door het Hoofd van het Plaatselijk Bestuur worden gehandeld, zo als hier onier art6 en 7 wordt voorgeschreven. art. 6. Daar en boven zal elke nalatigheid, hetzij door den beheerder, of ten zij nen kosten vanwege het Plaatselijke Bestuur, terstond moeten worden her- steld. art. 7* Daags na de Schouwing zal door het Plaatselijk Bestuur aan den beheerder van de verschuldige boeren worden kennis gegeven, met aanmaning om de zelve binnen 24 uren aan de Plaatselijke Ontvanger te voldoen, op poene dat anders van het voorgevallene zal worden kennis gegeven aan den genen, welke met het openbaar Ministerie bij de Regtbank van Politie belast is, teneinde door denzelven bij de gemelde Regtbank te worden vervolgd, in-

't Duumpje | 1965 | | pagina 6