- 3 - Voor hen was de strijd om het bestaan in het barre jaargetijde een te grote opgave geweest. Deze schets over de wintervoedering is plaatse lijk gekleurd, het betreft hier de omgeving van Aardenburg. Maar zeker is dat op verschillende plaatsen in West Zeeuwsch-Vlaanderen en door het gehele land precies dezelfde activiteit werd ontplooid om de vo gels door de moeilijkste tijd van het jaar heen te helpen. 4* ™TERVOEDERING_II s Naast deze wintervoedering werd tevens gevoerd in de Braakman door de Heer C. Riemslag, Breskens: personeel Prov. Stoombootdienst op het Veerplein. De fam. Rósenkranz was weer actief bij de Zuiveringsinstallatie te Oost burg, de Heer P. de Mey bij het Grote Gat. Tevens werd aanvullend ge voederd in de duinen van Breskens. Uit alles bleek wel dat het vroegtijdig beginnen met voeren grote voor delen heeft. Rond die plaatsen heeft een toename van vogels plaats, die steeds groter wordt naarmate de mogelijkheid tot het vinden van voedsel geringer wordt. 5. OPROEP_TOT_MEDEWERKING! Landelijk wordt dit jaar weer een aantal vogelsoorten speciaal op de korrel genomen om na te gaan of de stand van deze vogelsoorten voor- of achteruitgaat. Voor Vogelbeschermingswerk is het absoluut noodzakelijk dat steeds weer gegevens bekend zijrr om op tijd te kunnen- ingrijpen. Vandaar dat nadrukkelijk medewerking gevraagd wordt voor de volgende vogelsoorten. Het ligt in de bedoeling dat elk dezer soorten de eerst komende drie jaar worden geteld. Elke medewerker ontvangt na verloop van tijd een verslag. Hoemeer deelnemers, hoe kleiner ieder zijn werk gebied is. 1. TORENVALK: telling van het aantal vliegende vogels in de maand mei, minstens drie keer in een bepaald gebied. 2. FUUT: deze soort is gevoelig voor waterverontreiniging door pesticiden. Tellingen in maart op verzamelplaatsen. In april tot begin juni in de broedgebieden. 3. DODAARStellingen van vogels en zo mogelijk nesten van april tot begin juni. 4. GRUTTO: telling (minstens één keer) van de vogels in een bepaald gebied. Begin april tot 20 mei. 5. HUISZWALUW stellen van bewoonde nesten in juni, juli, augustus. Minstens één telling. 6. GEELGORSs tellen van zingende mannetjes in bepaald gebied in april en mei. Ongeveer 5 keer. Zij die aan één van deze onderzoekjes willen medewerken worden verzocht zich zo spoedig mogelijk op te geven bij het sekretariaatPortokosten worden vergoed. 6. UITSTAP_BRAAKMAN_27:11 19§5 s Door het geweldig slechte weer viel deze uitstap figuurlijk en zeer ze ker letterlijk in het water. Een klein groepje leden was aanwezig.

't Duumpje | 1966 | | pagina 3